מגלגל...

בקרוב בישראל? סנופ דוג משקיע 15 מיליון דולר בחברת קנאביס באירופה

השקעה ראשונה של סנופ דוג בקנאביס ביבשת אירופה. החברה הפורטוגלית AceCann תקבל מקרן Casa Verde שייסד הראפר המפורסם כ-15 מיליון דולר לצורך הרחבת הפעילות בעולם הקנאביס הרפואי

מעט מאוד סלבריטאים מזוהים עם עולם הקנאביס כמו אגדת ההיפ הופ סנופ דוג. כעת, הראפר הוותיק שמקפיד לקדם לגליזציה מעל כל במה אפשרית והקים כבר בשנת 2015 מותג מוצרי קנאביס משלו בשם “ליפס” (Leafs), החליט להגיע לראשונה גם לאירופה, ולהשקיע 15 מיליוני דולרים בחברת קנאביס רפואי מפורטוגל. 

קרן “קאסה ורדה” (Casa Verde Capital), “בית ירוק” בספרדית, שייסד סנופ וממוקמת בלוס אנג’לס, הכריזה היום (רביעי, 13.10) על השקעתה הראשונה באירופה, בחברה הפורטוגלית “AceCann“.

“אייסקן”, שנוסדה בשנת 2019, דיווחה כי היא חברת קנאביס רפואי המתמקדת בגידול ובמיצוי קנאביס רפואי אורגני ועתידה להשתמש במימון שתקבל כדי לפתח מתקן ייצור חדיש בוונדאס נובאס, מרחק שעה מליסבון.

סנופ דוג
מהדמויות המזוהות ביותר עם קנאביס בעולם – סנופ דוג בהופעה בדטרויט, מישיגן, ארה”ב, בשנה שעברה

מנכ”ל AceCann, פדרו גומס, אמר כי מעורבותם של סנופ וקאסה ורדה מייצגת מפגן אמון עצום בחברה הצעירה שלו, הנחשבת למעין סטארט-אפ בתחום הקנאביס הרפואי.

“העובדה שסנופ וקאסה ורדה נמצאים איתנו על הסיפון, בהתחשב כמובן ברקורד שלהם בארה”ב ובכך שמדובר בהשקעה הראשונה שלהם באירופה, זוהי בהחלט חותמת איכות עבורנו”, אמר גומס.

הוא הוסיף כי המשקיעים בקנאביס אירופאי, שרבים מהם מקנדה, מתמקדים בפורטוגל בשל עלויות העבודה הנמוכות והאקלים שטוף השמש במדינה, אולם הבהיר כי לאחר ההשעקה תתחיל AceCann לגדל קנאביס בשיטת אינדור בלבד, בשל הצורך באיכות גידול ובעקביות גבוהה.

“בשוק הקנאביס הרפואי אתה חייב להיות מאוד מדויק באופן הייצור ולוודא שאתה עקבי”, הוא מסביר. “לכן, ההשקעה החדשה תעזור לנו להקים מתקן גידול סגור ותהפוך אותנו לחברה שונה וייחודית ביחס לרוב החברות האחרות באירופה”. 

בשלב הראשון, המתקן החדש צפוי לספק לחברה 3,500 מ”ר לייצור קנאביס ויהיה ניתן להרחבה. גומס צופה כי עד שנת 2024 יוכל המתקן לייצר עבור החברה מכירות שנתיות של בין 15 ל-20 מיליון יורו.

למרות שמי שמובילות את הדרך ללגליזציה ולשימוש בקנאביס רפואי הן קנדה ומדינות רבות בארה”ב, אירופה מצמצמת את הפער, במיוחד בכל הנוגע להסדרת השימוש הרפואי. שוק הקנאביס הרפואי באירופה צפוי להגיע עד שנת  להכנסות של לא פחות מ-3.4 מילארדי דולרים, מה שגורם למשקיעים, כמו למשל סנופ דוג, פיתוי גדול לקפוץ על ההזדמנות.

“הלגליזציה ברחבי אירופה תופסת תאוצה, ואנחנו צופים עלייה מהירה בביקוש לקנאביס איכותי הן בתחום הרפואי והן בכל הקשור לשימוש פנאי”, אומר יונתן (יוני) מאייר, שותף בקאסה ורדה.

ואם כבר סנופ דוג, זה המקום להזכיר שרק לפני שנתיים שכר הראפר המפורסם מגלגל ג’וינטים מקצועי במשרה מלאה ובשכר של לא פחות מ-50 אלף דולר לשנה (כ-15 אלף שקלים לחודש), על מנת לחסוך לעצמו את הטרחה. 

“אין לי זמן לעשות את זה בעצמי”, אמר אז מי שידוע כאחד מצרכני הקנאביס המנוסים בעולם, שבינואר 2016 פורסם כי נתפס בשבדיה כשבגופו כמות קנאביס ברמה הגבוהה ביותר שניתנת למדידה, וב-2015 הקים מגזין העוסק בתחום הקנאביס בשם “מרי ג’יין”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר