בקרוב בבתי המרקחת? מכונת הקנאביס האוטומטית הגיעה לישראל

לראשונה בישראל: מכונה אוטומטית לממכר קנאביס רפואי ומוצריו, הפועלת בדומה למכונות משקאות קלים. האם היא עתידה גם להיכנס לבתי המרקחת? “הנושא בבדיקה מול משרד הבריאות,” נמסר מחברת ‘תיקון עולם’, שהציגה את המכשיר המרשים בכנס ‘קנאטק’ השבוע.

4 שנים חלפו מאז פירסם משרד הבריאות את הכותרת ‘בקרוב קנאביס בבתי מרקחת’ ולמרות הבטחה חוזרת של השר יעקב ליצמן שהנה זה קורה בקיץ 2016, עד היום טרם חולקה ולו שקית קנאביס רפואי אחת בבית מרקחת בישראל.

הסיבות לעיכוב הטמעת הרפורמה בכלל ומכירת הקנאביס בבתי מרקחת הן רבות ומגוונות, אך אחת מהן היא העיכובים בהכשרת רוקחים שיחלקו את התרופה.

קנאביס במרחק נגיעה

המכונה האוטומטית לממכר קנאביס של חברת Greenvault (“כספת ירוקה”), שהגיעה השבוע (ג’) בפעם הראשונה לישראל בפיתוח משותף ובהזמנתה של חברת הקנאביס הרפואי ‘תיקון עולם’ לתצוגה בכנס הקנאביס ‘קנאטק’ שנערך השבוע בתל אביב, עשויה להיות הפתרון המדויק לבעיה זו.

GREENVAULT

המכונה, כשמה, היא למעשה כספת המלאה במוצרי קנאביס, בעלת סורק טביעת אצבע, קורא תעודת זהות ומסך מגע משוכלל, המאפשרים רכישה מאובטחת ומדויקת של מוצרים תחת פיקוח ללקוחות יעודיים – מה שיכול לפנות את ידיהם של הרוקחים לעיסוקם הנוח ללא שאלות על עשרות זני קנאביס עם שמות שהם כלל אינם מכירים.

הגרין-וולט מגיעה במשקל 182 ק”ג, ברוחב של כ-70 ס”מ וגובה 1.92 מ’. היא יכולה להכיל עד 419 מוצרים במידות שונות ומחוברת כמובן בכל שלב און-ליין לאפליקציה ותוכנת ניהול המתריעות על חוסר במלאי או תקלות אחרות.

מכונת קנאביס אוטומטית תיקון עולם

מלבד הגרין-וולט עצמה ניתן להשלים את הסט עם אחת או כמה “עמדות ניווט” (Browsing Stations), המאפשרות לעיין בקטלוג המוצרים הזמין במכונה טרם הרכישה עצמה.

האם תיכנס לשימוש בישראל?

“זו מערכת All-In-One שמאפשרת מכירת מוצרי קנאביס בטאץ’ בממשק מאוד פשוט ונוח, תוך אבטחה כפולה של טביעת אצבע וכרטיס מגנטי או תעודת זהות,” תיאר נציג החברה בכנס. “המכונה פותחה יחד עם ‘תיקון עולם’ במטרה לספק את הצרכים של כל חברה שעוסקת באספקת קנאביס רפואי בארץ ובעולם.”

בעוד שבארה”ב הגרין-וולט כבר נמצאת בשימוש במדינות שהסדירו את שוק הקנאביס בחוק ולמרות שזה יכול בוודאי להקל על הרוקחים ולקדם את הרפורמה, כלל לא בטוח שמשרד הבריאות הישראלי יאשר את השימוש בה, עקב האיסור למכור תרופות הניתנות במרשם במכונות אוטומטיות.

“שימוש במכונה מחייב אישור של משרד הבריאות והחברה תפנה למשרד בעניין זה,” הסכימו להגיד ב’תיקון עולם’, המקווים עוד לפני כן להפעילה בחנות הקנאביס שלהם בתל אביב.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר