טוען...

בקיבוץ סמר חושדים: תוצאות הבחירות זויפו

כמה מנדטים קיבל ליברמן בקיבוץ סמר שבדרום? תלוי את מי שואלים: התוצאה הרשמית טוענת 42, משקיף הקיבוץ ספר 0. עלה ירוק הועלמה מהתוצאות. ערעור הוגש ליו”ר וועדת הבחירות.

אפשר להבין איך עלה ירוק הועלמה, אבל לא ברור איך ליברמן קיבל 42 מנדטים. כך טוען תושב קיבוץ סמר, ירון דרי, שפירסם את תוצאות הבחירות כפי שהוצגו על ידי המשקיף בקלפי בקיבוץ ומצא פערים חריגים בינן לבין התוצאה הרשמית.

בתמונה שפירסם דרי מוצגת רשימת תוצאות הקלפי כפי שנספרו על ידי משקיף הקלפי בקיבוץ, אך בבדיקה באתר הרשמי של וועדת הבחירות מוצגות תוצאות שונות לחלוטין.

תוצאות הבחירות סמר
7 מנדטים לעלה ירוק (10 קולות) על פי משקיף הקלפי בקיבוץ (לחצו להגדלה)

על פי הרשימה של משקיף הקיבוץ קיבלה מפלגת “מרצ” 42, הליכוד קיבל 9 מנדטים ועלה ירוק סיימה עם לא פחות מ-7 מנדטים.

עם זאת באתר וועדת הבחירות הוצגו התוצאות הרשמיות: 42 מנדטים לליברמן, 12 לחרדים, 0 לעלה ירוק ולליכוד.

בשתי הרשימות הגיע “המחנה הציוני” ל-57 מנדטים.

תוצאות קלפי קיבוץ סמר רשמי
תוצאות הקלפי בקיבוץ סמר כפי שפורסמו על ידי וועדת הבחירות: 42 מנדטים לליברמן, 0 לעלה ירוק

“אפשר להבין איך ישראל ביתנו נכנסה לכנסת, אפשר להבין למה מרץ בקושי עברה את אחוז החסימה, אפשר להבין איך עלה ירוק הועלמה ואיך משחיתים קולות כדי להגיע לתוצאות שהתעוררנו אליהן הבוקר,” כותב דרי. “אך הסיכוי שיש פה (בקיבוץ) 60 (קולות) לישראל ביתנו נמוך.”

“הלוואי ומישהו יכול להסביר, אולי תקלה והחליפו בין יישובים באתר האינטרנט של ועדת הבחירות,” נזהר דרי, “היה לי עצוב הבוקר ועכשיו אני עצוב – וכועס.”

עופר בן-טובים, סגן יו”ר הקלפי, אומר הבוקר: “או שיש כאן טעות סופר או שהתוצאות זויפו”. עופר, שהיה אחראי על הספירה בקלפי, אף טוען כי הוא בעצמו הצביע ל”מרצ” ואף על פי כן בתוצאות הרשמיות לא נרשם ולו קול אחד למפלגה.

ערעור רשמי הוגש לוועדת הבחירות על ידי נציגי הקיבוץ.

יאיר גלר
יאיר גלר, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים

כזכור, מפלגתו של ליברמן, ‘ישראל ביתנו’, ספגה מכה קשה לפני חודשים בודדים, כשלפני הבחירות פרשו ממנה מרבית חברי הכנסת לאחר פרשת חשדות בשחיתות.

בין השאר נעצרה בפרשה ח”כ פאינה קירשנבאום, שטענה זה מכבר ש”קנאביס פוגע בעתיד החברה הישראלית” ומנכ”ל הרשות למלחמה בסמים יאיר גלר, שאף שהה במעצר בית תקופה ארוכה. עד ליום זה טרם נודע מה עלה בגורל חקירתם.

ראו עוד:
חשיפה: כך “מועלמת” עלה ירוק מסקרי הבחירות
כך ניסתה ‘ישראל ביתנו’ להשתלט על ענף הקנאביס הרפואי?
פאינה קירשנבאום: “קנאביס פוגע בעתיד החברה הישראלית”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר