בערוץ 1 עשו הסברה לא רעה על קנאביס עוד בשנת 2001

פנינת יוטיוב: אסי דיין ז”ל ודורית בר אור מדמים התמודדות עם השימוש החברתי בקנאביס ומדברים על הקשר בין אמנות לסמים, בדיון בפני בני נוער בתכנית “כן או לא”, ששודרה בערוץ 1 בשנת 2001. צפו:

עוד בשנת 2001, לפני פריצת הקנאביס הרפואי ובימים בהם בטלוויזיה השוו צרכני קנאביס לחמאסניקים, בערוץ 1 עשו הסברה לא רעה על הנושא, גם בהסתכלות אחורה מהיום.

במסגרת התכנית “כן או לא” בהנחייתו של עמוס שוב, תכנית המאפשרת לצופים לבחור את סופו של סרט המוקרן בפניהם, הוקדש פרק שלם באורך 45 דקות לדיון בין בני נוער על שאלות עקרוניות הנוגעות לצריכת קנאביס בחברה ובדגש על הקשר בין אמנות לסמים.

אסי דיין דורית בר אור ג'וינט

בני הנוער התנגדו ברובם לשימוש בקנאביס, אך דווקא המנחה והפאנליסטים, ביניהם הקומיקאי רועי לוי ועו”ד ארי שמאי, לא חשבו שמדובר בעניין בעייתי מדי וחזרו שוב ושוב על רמיזות לתמיכה בשינוי החוק.

גם זה בטח יעניין אותך

לאורך הפרק צופים המשתתפים בסרט קצר בהשתתפות אסי דיין ז”ל המשחק את אבשלום אקרמן, אמן-צייר מוכשר ומוערך הצורך קנאביס להנאתו, ולצדו דורית בר אור המשחקת את נעמה יחזקאל, סטודנטית מתמחה אצלו, הנחשפת לראשונה לג’וינטים ונאלצת להתמודד עם סיטואציות חריגות, כולל מעצר.

“חשיש וגראס זה בכלל לא ממכר, אולי פותח קצת את הראש, בכלל הכל הבלים בעניינים האלה,” אומר אקרמן לסטודנטית הצעירה שחוששת מההשפעות הלא טובות של הקנאביס. “נותנים לבני 18 למות בצבא, מחתיכת קנאביס עושים עניין.”

“לעבור ברמזור אדום כהולך רגל זה לא חוקי, אז זה אומר שאף אחד לא עובר על החוק?” תהה עו”ד ארי שמאי בפאנל. “מריחואנה זה לא יותר מסוכן מאלכוהול וסיגריות”.

בהמשך התרחיש לאחר שאקרמן מעודד אותה לצייר בעצמה ומבטיח לקדם אותה, נעמה מפחדת שהוא מכור לגראס, בהמשך מתפתה לעשן גם היא, וכשהוא שולח אותה לרכוש את הסם היא נעצרת ע”י המשטרה. האם עליה להתפטר ולהסגיר את אקרמן, או לא?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר