בעקבות ההצלחה: אפל הסירה את משחק המריחואנה מהאפלסטור

אפליקציית Weed Firm, משחק iPhone המדמה גידול מריחואנה בבית, הגיע למקומות הראשונים בכל הקטגוריות, הפך לאחד הפופולאריים בעולם, והוסר בעקבות כך מחנות האפלסטור. ניתן להוריד את המשחק עבור מכשירי אנדוראיד.

Weed Firm, אפליקציית אייפון הדומה למשחק המחשב Jones הזכור לילידי שנות ה-80, הוא משחק בו יכולים השחקנים לשלוט בדמות בשם “טד המגדל” (Ted Growing), בחור שיורש חדר גידול מריחואנה ועובד להרחבת העסק, ולדמות גידול ומכירה של קנאביס בשוק השחור, פיתוח זנים מיוחדים והתמודדות עם עבריינים.

Weed Firm
Weed Firm

המשחק עקף את הגדולות שבאפליקציות, כולל ‘אנגרי בירדס’ המפורסם, והגיע למקום הראשון בטבלת ההורדות. בעקבות הפופולריות הגואה החליטה ‘אפל’ להסיר את המשחק מהחנות. בהמשך הוא הוסר גם מאנדרואיד.

גולשים אדוקים הופתעו לראות שהמשחק הוסר השבוע מחנות האפליקציות ויוצרי המשחק, חברת “Manitoba Games”, טוענים כי מדובר בהחלטה של חברת ‘אפל’. בהודעה שפירסמה החברה נכתב: “כפי ששמתם לב, המשחק אינו זמין יותר בחנות האפליקציות של אפל. זו היתה החלטה של החברת אפל ולנו לא היתה כל נגיעה בדבר.”

“אנחנו מנחשים שהבעיה היא שהמשחק היה מוצלח מדי והגיע למקום הראשון בכל הקטגוריות,” טענו נציגי החברה. “זאת מאחר וישנן אפליקציות רבות אחרות העוסקות במריחואנה וכן כאלו העוסקות בדברים בלתי חוקיים אחרים, כגון ירי באנשים, התרסקויות רכבים וזריקת ציפורים על בניינים – ואף לא אחת מהן הוסרה מהחנות.”

עם זאת בחברה מבטיחים שהמשחק יחזור לפעול, גם אם ייאלצו לצנזר חלקים ממנו לצורך כך, כשבמקביל מבטיחים גם כי יחפשו פלטפורמות אחרות לפרסם את המשחק בהן. “אנחנו לא מעודדים ילדים להשתמש במשחק, אבל אנו מאמינים שלבוגרים צריכה להיות אפשרות הבחירה. אם ניתן לצבועים לקבוע איזה תוכן מתאים ואיזה לא, בקרוב נצפה כולנו ב’טלטאביז’ במקום ב’שובר שורות’.”

עותק של המשחק (לאנדרואיד) ניתן להוריד כאן (תודה לשגב ביטון על הטיפ).

צפו במשחק:

ראו עוד: אפליקציה לגידול קנאביס הידרו בבית
ראו עוד: “קנאפדיה” – אפליקציות קנאביס חינמיות לסמארטפון

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי