טוען...

בעקבות הדיווחים פייגלין מבהיר: “לא תקום קואליציה בלי לגליזציה”

בעקבות פרסום הבוקר על כך שמפלגת 'זהות' מוותרת על הוספת סעיף לגליזציה להסכם הקואליציוני, מפרסם יו"ר המפלגה משה פייגלין הודעת הבהרה.

הודעת עדכון של מפלגת ‘זהות’ נשלחה בעקבות כתבה שפורסמה הבוקר ב-Ynet ובמגזין קנאביס על החלטת המפלגה לוותר על דרישה להכנסת סעיף לגליזציה להסכם הקואליציוני.

על פי הפרסום המקורי המפלגה לא תוסיף את הלגליזציה להסכם הקואליציוני, אם כי תדרוש זאת בתוקף ותתחייב לצאת מהממשלה אם לא תיושם.

כעת המפלגה מפרסמת הודעת תגובה בה היא אמנם אינה מציינת בפירוש כי סעיף הלגליזציה כן יופיע בהסכם הקואליציוני, אך מבהירה שלא תיכנס לקואליציה בלי זה.

“בעקבות גל הפייק ניוז התורן של היום, מפלגת זהות מבהירה כי היא מחויבת ללגליזציה באופן מלא ומבטיחה שלא תקום קואליציה בישראל בלי לגליזציה,” נמסר מטעם המפלגה לפני שעה קלה.

יו”ר זהות, משה פייגלין, מסר: “כוחות אדירים פועלים על מנת לשמר את המצב הקיים. המפלגות האחרות, אנשי תקשורת, מפיצים את הפייק ניוז מדפי המסרים שלהם על מנת להפחיד את הציבור מפני המפלגה היחידה שמתכוונת למה שהיא אומרת, ולא מסתירה דבר. הם רוצים לוודא שמה שהיה הוא שיהיה, שמוקדי הכוח שלהם יישמרו.

עוד הוסיפו במפלגה כי “אותנו לא מעניינת הפרוצדורה, אותנו מעניינת התוצאה, כי בינתיים החולים מתים כאן! אותנו לא מעניין אם הקרדיט ללגליזציה ייוחס לאופוזיציה, לקואליציה או למפלגה אחרת”.

לסיום אמרו: “אנו חוזרים על התחייבותנו: יש רק אמת אחת. זהות לא תשב באף קואליציה שלא תעביר לגליזציה במושב הראשון של הכנסת”.

הסיבה לכך שהלגליזציה לא תופיע כדרישה בהסכם הקואליציוני עצמו היא על פי הדיווח ב-Ynet בעקבות לחץ מצד מפלגות הימין הקיצוני והמפלגות הדתיות שהבהירו שלא ישבו בממשלה שתקדם לגליזציה.

יש לציין שבשיחה בכנס לגליזציה אמר פייגלין כי במסגרת התכנית שלו ללגליזציה הקנאביס יימכר בבתי מרקחת בלבד. רק במידה והמודל יצליח ישקלו להמשיך למודל של חנויות קנאביס ייעודיות (“קופישופס”).

במקביל לדברים אלו נחשף הבוקר במגזין קנאביס כי בפגישה שערכה ח”כ שרן השכל מהליכוד עם רה”מ התחייב נתניהו כי בקדנציה הבאה תיושם אי הפללה אמיתית לצרכני קנאביס – במודל מקל יותר לעומת זה של השר גלעד ארדן.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר