בעל קיוסק "הפינוקיה" מואשם שמכר ג'וינטים לנערים

תושב פתח תקווה נעצר בחשד שמכר קנאביס לקטינים, מכרים שלו, לאחר שביקשו להשתמש בתעודת הזהות שלו כדי לרכוש קנאביס בטלגרם בעצמם. בעבור 230 ש"ח הם קיבלו ממנו 1 גרם ושני ג'וינטים.

שני צעירים בני 17 ו-14 תושבי פתח תקווה פנו בחודש מארס השנה אל מכר שלהם, עזרא בן-חמו, הבעלים של קיוסק "הפינוקיה" בעיר, כדי להיעזר בתעודת הזהות שלו על מנת לרכוש באמצעותה קנאביס מאחת מקבוצות הטלגרם העוסקות בכך.

בתגובה, על פי כתב האישום, הציע בן-חמו לחסוך מהם את הטרחה ולרכוש את הקנאביס ממנו. השניים קיבלו את ההצעה, נתנו לו 100 ש"ח, וקיבלו גרם קנאביס אחד. כחודש לאחר מכן, אפריל, שילמו השניים 90 ש"ח ובעבורם קיבלו ג'וינט מוכן.

בחלוף כמה חודשים נוספים, ספטמבר 2020, ביקשו השניים לרכוש ג'וינט פעם נוספת, ועבורו שילמו הפעם 40 ש"ח. על פי כתב האישום, שהוגש השבוע לבימ"ש השלום בפתח תקווה, בעלי "הפינוקיה" נאשם בעבירת "הדחת קטין לסם מסוכן".

לטענת הפרקליטות, כפי שנחשף לראשונה במקומון העירוני ע"י הכתב ארצי חלפון, ישנן ראיות לכאורה לאשמת הנאשם, כולל הודעות SMS של הקטינים המתארים את רצף האירועים ותכתובת בין בן-חמו לקטין, המכונה בטלפון שלו "ילד קטן".

לדברי בן-חמו הוא נהג לשוחח עם אותו קטין, בן 14, על "קונוסים המשמשים לסמים", כשכוונתו לניירות גלגול המוכנים להפקת ג'וינט. הוא הודה שמכיר את הנער וידע שהוא קטין, אך טען כי הוא דווקא סירב לבקשת הקטין לרכוש עבורו קנאביס.

המשטרה איתרה את פרטי הפרשה לאחר ששני הנערים נתפסו בעיר כשברשותם ג'וינטים. מחקירתם עלה כי הם רכשו אותן מאותו בן-חמו, בעלי הפיצוציה, אשר על פי הדיווח לדברי גורמים במשטרה נהג כנראה להציע שירות ייחודי זה גם במקרים אחרים.

סניגורו של בן-חמו, עו"ד אביחי ג'רבי, ביקש מהשופטת מרב גרינברג לדחות את הדיון על גיבוש החומרים והסדרת סוגיית הייצוג המשפטי. השופטת קיבלה את הבקשה, דחתה את הדיון ליום ב' בשבוע הבא, וקבע כי הוא יישאר במעצר לפחות עד אז.


הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט