בעל בית מרקחת טוען: רוקח מחוזי “גנב” צנצנת קנאביס במהלך ביקורת

בסרטון ממצלמות האבטחה של בית מרקחת במרכז הארץ נראה אדם נוטל צנצנת לבנה. לטענת בעלי בית המרקחת מדובר ברוקח המחוזי ש"גנב" צנצנת קנאביס במהלך ביקורת. עם זאת, לפי פקודת הרוקחים נראה שמותר למפקח ליטול קנאביס מבית מרקחת

בסרטון שפורסם אמש (חמישי) ברשת, טוען מאור אלגלי, הבעלים של בית מרקחת במרכז הארץ, כי בביקורת שבוצעה בבית המרקחת שלו על ידי הרוקח המחוזי, “גנב” לכאורה הרוקח המחוזי צנצנת קנאביס ללא רשות.

לדברי אלגלי, בדברים שכתב בצמוד לסרטון, “רוקח מחוזי עובד ציבור גנב צנצנת קנאביס מבית המרקחת ללא תיעוד במהלך הביקורת… התלוננו ודרשו את הצנצנת אז עכשיו סוגרים את בית המרקחת. מדינה מסוכנת.”

עוד לטענתו, עקב תלונה שהוא הגיש לדבריו בגין חיפוש לא חוקי ולקיחת הצנצנת, החליטו כביכול הרשויות לסגור את בית המרקחת שלו, תוך שמדבריו משתמעי שהדבר נעשה כמעין נקמה בו.

בסרטון המקורי ממצלמות האבטחה חושף אלגלי את פניו ושמו המלא של הרוקח המחוזי, אך מכיוון שגם הוא וגם משרד הבריאות טרם מסרו תגובה לפניית מגזין קנאביס, בשלב זה טושטשו שמו ופניו בקטע הוידאו כאן.

יש לציין שאלגלי אולי טועה בטענותיו, שכן לפי סעיף 60כז לפקודת הרוקחים (PDF), “רשאי מפקח לערוך מדידות או ליטול דגימות של תכשירים ושל מוצרים בפיקוח…. לשמור אותן או לנהוג בהן בדרך אחרת”.

גם בסעיף 26 לפקודת הסמים (PDF) נכתב כי “בכל עת סבירה רשאי המנהל להיכנס לחצריו של אדם שמותר לו להחזיק סמים מסוכנים, כדי לבדוק את מלאי הסמים המסוכנים שבהחזקתו…”.

לפיכך, יש סיכוי שהרוקח המחוזי או משרד הבריאות יגישו בקרוב תלונה נגד אלגלי, או תביעת לשון הרע, אלא אם יתברר לבסוף שאכן הרוקח המחוזי “גנב” את הצנצנת מבית המרקחת כפי שאלגלי טוען.

זו אינה הפעם הראשונה שאלגלי, שוטר בעברו, טוען שרוקחים מחוזיים מתנכלים לו, למשל לאחרונה כאשר בביקורת שביצע רוקח מחוזי אחר, בסניף אחר, אותרו באנגים שהוחזקו במקום בניגוד לחוק לכאורה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר