בעיה בקליפורניה: מגדלי הקנאביס מייצרים פי 8 יותר סחורה מהנדרש

עם אישור חוקי הלגליזציה החלו מגדלי הקנאביס בקליפורניה לגדל כמויות אדירות של קנאביס, שכעת עולות בהרבה על הנדרש בשוק. כניסת החוקים החדשים לתוקפם תיאלץ את אלו המעוניינים לפעול באופן מוסדר להתמודד עם שוק מקומי מוצף שכן יאסר עליהם לייצא את הסחורה החוצה.

חזקיה אלן, מנכ”ל ‘איגוד המגדלים של קליפורניה’ (CGA), הסביר במסיבת עיתונאים שנערכה השבוע כי עד כה לא היוותה כמות הגידולים בעיה, שכן מרבית המגדלים הצליחו לייצא את הסחורה שלהם למדינות שכנות בארה”ב, שלא באופן חוקי.

כעת על פי חוקי הלגליזציה החדשים, שייכנסו לתוקפם החל מינואר 2018, יחול איסור מוחלט על ייצוא של קנאביס למדינות אחרות. אלן טוען שמי שייפגע מהחוק החדש הם דווקא המגדלים החוקיים, שיאלצו להתמודד עם שוק מקומי מוצף בסחורה.

מגדלי הקנאביס הבלתי חוקיים ימשיכו בשלהם כמובן וימכרו את התוצרת גם בשטח קליפורניה, מה שיענה על כמויות הדרישה הציבורית. המגדלים החוקיים, שלא יוכלו לייצא את הקנאביס, יצטרכו למצוא פתרונות אחרים. “זה הולך לכאוב,” אמר אלן וציין שכבר היום יש בערך פי 8 יותר קנאביס מהנדרש.

“אנחנו מייצרים יותר מדי,” הסביר וציין כי “חלק מהמגדלים יצטרכו לצמצם את היקף הגידולים שלהם, בעוד אחרים יימנעו מלבקש רשיון רשמי מהמדינה”. המגדלים בלתי חוקיים, מן הסתם, ימשיכו לגדל ולייצא את הסחורה גם ללא אישור.

גם זה בטח יעניין אותך

כזכור בחודש נובמבר 2016 הצביעו תושבי קליפורניה, הכלכלה השישית בגודלה בעולם, במשאל עם בעד החוק החדש ללגליזציה מלאה – 20 שנים בדיוק לאחר שקליפורניה המציאה את פטנט “הקנאביס הרפואי” ב-1996.

על פי החוק החדש, שהתקבל ברוב של 56%, יורשו תושבי קליפורניה להחזיק עד 28 גרם קנאביס לשימוש אישי וכן לגדל עד 6 צמחי קנאביס בביתם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר