מגלגל...

בנו של פבלו אסקובר: “המלחמה בסמים משפרת את הסמים”

לקראת הביקור בישראל מסביר חואן פבלו אסקובר, בנו של סוחר הסמים הגדול בעולם לשעבר ומי שגדל בצל הברחות הסמים של הקרטל הקולומביאני, מדוע המלחמה בסמים היא כשלון ומה צריך לעשות כדי להילחם בסמים באמת.

לקראת ביקורו הצפוי בישראל חושף בנו של פבלו אסקובר, חואן, את סיפור חייו בצל אביו – סוחר הסמים הגדול בעולם.

בראיון ליהודה נוריאל ב’ידיעות אחרונות’ הוא מפרט מדוע החליט להקדיש את חייו לפיוס, טוען שאביו לא היה גיבור אלא מגה–טרוריסט ומסביר במה לדעתו טעתה הסדרה ‘נרקוס’.

חואן פבלו אסקובר סבסטיאן מרוקין
חואן פבלו אסקובר (סבסטיאן מרוקין): “3.8 מיליון מתים מ’סמים חוקיים’, אלכוהול וטבק, ו־200 אלף מלא־חוקיים”

בין השאר מתייחס בראיון אסקובר הצעיר, ששינה את שמו מאז ל”סבסטיאן מרוקין”, גם לנושא המלחמה בסמים.

מרוקין טוען, כמי שראה את הדברים מקרוב, שהמלחמה בסמים רק מחזקת את ארגוני הפשיעה ומשפרת את איכות הסמים וכי הפתרון היחיד לצמצום השימוש בהם הוא חינוך והסברה.

“הדרך הכי טובה לתת כוח לארגוני הפשע האלה היא להילחם בהם,” הוא אומר. “אנחנו מנסים כבר 100 שנה לאסור על שימוש בסמים, להילחם ולהכריז על יובש. ומה קיבלנו? פבלו אסקובר, קרטל קאלי, נורת’ ואלי, אל צ’אפו, מקסיקו, קולומביה – זו התוצאה, וזה לא נגמר.”

גם זה בטח יעניין אותך

“אני לא אומר שסמים הם דבר טוב, אבל הם נעשים רעים ומזיקים יותר הודות למדיניות היובש והאיסורים,” הסביר. “לא רק האלימות סביב, לא רק הכסף העצום – הסמים עצמם נעשים מסוכנים יותר. סוחרי קוקאין ישימו בפנים אבקת זכוכית, רק כדי להרוויח יותר.”

“4 מיליון איש מתים בשנה בעולם מנזקי סמים,” הוסיף, “אבל אם אתה בודק את הנתונים, 3.8 מיליון מתים מ’סמים חוקיים’, אלכוהול וטבק ו־200 אלף מלא־חוקיים”.

“אנחנו עושים מלחמה גדולה כדי להגן על החיים, אבל האם אנחנו עושים עבודה טובה? לא נראה לי. אנחנו צריכים להשקיע בחינוך, ללמד את הילדים על השימוש ונזקיו, אותם ואת ההורים שלהם”.

“הכוח האמיתי למלחמה בסמים מסוכנים הוא רק חינוך. זו הדרך להילחם בסמים. לא ברובים,” סיכם.

הראיון המלא כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר