“סינטרה היה יותר סוחר סמים מזמר”

סבסטיאן מרוקווין, בנו של ברון הסמים הקולומביאני המנוח פבלו אסקובר, טוען כי הזמר המפורסם פרנק סינטרה היה בעברו שותף קרוב של אביו בעסקי הברחת הקוקאין. “הוא היה יותר טוב כסוחר קוקאין מאשר כזמר,” אמר סבסטיאן בראיון.

סבסטיאן מרוקווין (Sebastian Marroquin) (38), בנו של אחד מסוחרי הסמים הגדולים והמפורסמים של כל הזמנים פבלו אסקובר, שהיה בשיאו אחראי על הברחת 80% מהקוקאין שהגיע מקולומביה לארה”ב, סיפר השבוע בראיון לעיתון הברזילאי ‘O Estado de Sao Paulo’ כי הזמר המנוח פרנק סינטרה היה שותף בעסקי הברחת הקוקאין של קרטל הסמים ‘מדיין’ (Medellin) שניהל אביו.

פרנק סינטרה ופבלו אסקובר
סינטרה היה ידוע בקשריו עם עולם הפשע, אך מעולם לא נשחד בקשר עם קרטל הסמים ‘מדיין’

הצהרה זו מגיעה 17 שנה לאחר מותו של סינטרה, שנפטר בגיל 82 מהתקף לב. במהלך חייו סינטרה היה נתון למעקב מתמשך של הרשויות האמריקאיות ובעיקר ה-FBI, מתוך חשד כי קיימים קשרים בינו לבין עולם הפשע המאורגן.

“יותר טוב כסוחר קוקאין מאשר כזמר”

סבסטיאן, כיום סטודנט לארכיטקטורה באוניברסיטה בארגנטינה, התראיין ביום ה’ האחרון לעיתון הברזילאי בנוגע לקשריו של ארגון ההברחה של אביו עם סינטרה, בעיקר בעסקים בעיר מיאמי שבפלורידה, ארה”ב, דרכה התבצעו מרבית עסקי ההברחה של אסקובר לתוך שטח ארה”ב.

“הוא היה יותר טוב כסוחר קוקאין מאשר כזמר,” מספר סבסטיאן בראיון. “יש המון זמרים שהחלו את הקריירה שלהם בזכות חסות של עסקי הברחת הסמים, ממה שכולנו מסוגלים לדמיין.”

“אין קבלות או עקבות, רק מילים והסכמה,” הוא מציין. לדבריו, בתקופת ילדותו הוא היה קרוב מאד לאביו וידע כמעט הכל על עסקיו הלא חוקיים בקרטל ‘מדיין’ אותו הוא ניהל, ועקב כך הוא נחשף לאמת אותה הוא מתיימר לחשוף.

פרנק סינטרה (שני משמאל) ודון קרלו גמבינו (עומד, שני מימין) - אחת התמונות המצביעות על קשריו של הזמר עם עולם הפשע
פרנק סינטרה (שני משמאל) ודון קרלו גמבינו (עומד, שני מימין) – אחת התמונות המצביעות על קשריו של הזמר עם עולם הפשע

הרשויות האמריקאיות חשדו במשך שנים רבות כי קיימים קשרים הדוקים בין סינטרה לבין אישים בכירים במאפיה של ניו יורק, ובעבר אף פורסמה תמונה בה הוא מצולם עם ‘הסנדק’ דון קרלו גמבינו, ראש משפחת הפשע הנושאת את שמו, אך עד כה לא התפרסם שום מידע המקשר בין סינטרה לבין ארגון הפשע הקולומביאני של אסקובר.

חייו ומותו של הברון

פבלו אסקובר היה כאמור אחד מסוחרי הסמים המפורסמים של כל הזמנים, והגיע בשיאו לשליטה מלאה על שוק הקוקאין הקולומביאני ועל הסחר בו בכל יבשת אמריקה. על פי ההערכות, בשיא הקריירה שלו הגיע הונו של אסקובר לשווי מוערך של כ-30 מיליארד דולר (שווה ערך לכ-41 מיליארד יורו של היום).

פבלו אסקובר ובנו סבסטיאן
פבלו אסקובר ובנו סבסטיאן

בשנת 1993 נהרג אסקובר בקרב יריות דרמטי עם כוחות משטרה, שאיתרו אותו מתחבא בתוך בית נטוש לאחר שהצליח להימלט מהכלא.

באוגוסט האחרון יצאה לאור ‘Narcos‘, סדרה ביוגרפית חדשה מבית היוצר של רשת ‘נטפליקס’, המספרת את סיפור חייו המדהים של אסקובר, שכבשה את המבקרים בארה”ב. העונה הראשונה של הסדרה כבר הסתיימה ועונה שנייה צפויה לצאת לאור בקרוב.

ראו עוד:
אסירים אילפו עכבר להברחת סמים בכלא
דוקו-מריחואנה: סרטים תיעודיים באורך מלא
מה הסדרה “שובר שורות” מלמדת אותנו על המלחמה בסמים?
“המטרה: בראוני” – משפחת פשע פירסמה צו הריגה נגד כלב גישוש של המשטרה

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי