בן 19 עומד בפני מאסר עולם – כי מכר עוגיות קנאביס

צעיר בן 19 מטקסס, ארה”ב, עלול לסיים את חייו מאחורי סורג ובריח אם יימצא אשם במשפט בגין מכירה בלתי חוקית של עוגיות מריחואנה. הוא נתפס בביתו בעת שהכין עוגיות קנאביס וצפוי לעמוד בפני עונשים הגבוהים מאלו המוטלים על אנסים.

ג'ייקוב לוורו
ג’ייקוב לוורו

ג’ייקוב לוורו, בן 19 מטקסס, ארה”ב, עומד בפני אישום חמור ביותר של עבירה פלילית מדרגה ראשונה, לאחר שנתפס מוכר עוגיות קנאביס באופן בלתי חוקי. החוק בטקסס קובע עונשים חמורים על עבירות מסוג זה: בין 5 שנות מאסר ועד למאסר עולם.

על פי הדיווח, בעקבות הלשנה של שכנה שהריחה את ניחוחות עוגת הקנאביס והתקשרה למשטרה, שוטרים פשטו על דירתו של לוורו וגילו למעלה מ-650 גרם של עוגיות בראוניז מלאות בקנאביס לצד 145 גרם של שמן חשיש מרוכז – כמויות המוגדרות בחוק, בדומה לחומרים כמו הרואין ואמפטמינים – כהחזקת סמים מסוכנים להפצה ומסחר.

השוטרים שקלו את העוגיות, יחד עם החמאה, הסוכר, הבצק ושאר מרכיביהן, והאשימו את לוורו בהחזקת סמים במשקל כולל של קרוב לקילוגרם. עוד הוא מואשם כי נהג למכור את העוגיות בעבור 25$ העוגיה ועל אף שבבדיקה נמצא כי בכל עוגיה היו כ-2.5% THC בלבד, עורכי דינו חוששים מהגרוע מכל.

ג’ייק הולמס, עורך דינו של לוורו, טען במשפט כי העונש הצפוי מוגזם מדי וגבוה אף מהעונשים המוטלים על עבירות תקיפה מינית או תקיפה עם נשק. “זה די מטורף,” אמר. “הייתי שוטר במשך 10 שנים ואני כבר 22 שנים עורך דין, ומעולם לא ראיתי דבר שכזה. הם שקלו את כל הרכיבים ששימשו לאפייה וחישבו אותם כאילו היו סמים. זו וודאי לא צריכה להיחשב עבירה פלילית.”

אביו של לוורו, ג’ו, יוצא צבא ארה”ב, נדהם לראות את כתב האישום כנגד בנו. “5 שנים עד מאסר עולם?” אמר, “אני מצטער, אני אזרח ממלא חוק, אני שמרן, אני אוהב את המדינה שלי, אני ותיק מלחמה, אבל לעזאזל… זה פשוט לא בסדר. זה טירוף. אם הוא עשה משהו לא תקים עליו להיענש, אבל יש גבול הגיוני. זה לא הגיוני. אני ממש כועס ומאוד מפחד על בני.”

“אני רק בן 19,” אמר לוורו, “יש לי את כל החיים לפני. אנא קחו את זה בחשבון. אני יכול לעשות עוד הרבה טוב בחיים.”

בינתיים נפתחה ברשת עצומה הקוראת להקלה בעונשו של לוורו, עליה חתמו כבר קרוב ל-250,000 איש. חתמו גם אתם כאן.

המשפט הבא צפוי להיערך בחודש הבא, 4.9.

ראו גם: מלזיה: עונש מוות בתלייה לסטודנט ניגרי שסחר במריחואנה
ראו גם: נערים פרצו לבית – והכינו עוגיות מריחואנה
ראו גם: המדינות עם חוקי הקנאביס הקשוחים ביותר בעולם

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר