בן 17 נפל מבניין ומת – ברח משוטרים שחשדו כי עישן מריחואנה

קורבן טרגי נוסף של רדיפת צרכני הקנאביס: צעיר בן 17 מהעיר ניו יורק מת אמש מפצעיו לאחר שנפל מבניין בן 6 קומות כשניסה לברוח מארבעה שוטרים שחשדו כי עישן מריחואנה.

האקים קוטה, צעיר בן 17 מרובע ברונקס בעיר ניו יורק, ללא עבר פלילי, מת אמש (שבת) לאחר שנפל מבניין בן 6 קומות. קוטה נפצע קשה בכל חלקי גופו ושכב בבית החולים במשך יומיים עד שמת מפצעיו.

על פי הדיווח בארה”ב קוטה וחברו בן ה-14 ניסו להתחמק משוטרים שהגיעו לגינה בה ישבו, זאת בעקבות דיווח שנתקבל במוקד על צעירים המעשנים מריחואנה. משזיהו הצעירים את השוטרים מגיעים, ניסו להתחמק בריצה.

בהודעה שפירסמה המשטרה המקומית נמסר כי ביום ה’ בשבוע שעבר נתקבלה הודעה במוקד המשטרה על צעירים שמעשנים מריחואנה בלובי של בית דירות ברובע ברונקס. ארבעה שוטרים הוזנקו למקום האירוע וכשהגיעו אחד הצעירים הרים ידיו והסגיר עצמו, בזמן שחבריו החלו לברוח במעלה מדרגות הבניין לכיוון הגג.

חלק מהצעירים ברחו לכיוון דרום וקפצו מגג הבניין לגג בניין שכן, בעוד קוטה וחברו בן ה-14 ברחו צפונה ו”נלכדו” על קצה גג הבניין ללא מוצא. קוטה ניסה לטפס מעל קיר הבניין הסמוך, אך החליק ונפל מגובה 6 קומות. חברו הצעיר ניסה לתפוס אותו אבל לא הצליח להחזיק את המשקל של בן ה-17.

האקים קוטה
האקים קוטה – נפל אל מותו מבניין לאחר שברח משוטרים שחשדו כי עישן מריחואנה

שני שוטרים שעלו לגג הבניין הצליחו לתפוס את בן ה-14 בטרם נפל גם הוא מהגג, אך קוטה כבר שכב על הכביש הסמוך לבניין לאחר שנפגע בראשו מהנפילה. יומיים לאחר מכן, כאמור, מת קוטה מפצעיו בבית החולים.

מארק ריאן, שכן שהיה עד לאירוע, זעם על תוצאות המרדף. “ילד צעיר שאפילו לא קיבל הזדמנות להתחיל את חייו,” אמר. “הם אפילו לא נתנו לו צ’אנס.”

מייקל דלבואה, שכן נוסף, אמר שקוטה לא ידע שהעונש שהוא עלול לקבל הוא בסה”כ קנס כספי. “אם הוא היה יודע שהוא יקבל קנס ולא ייעצר, הוא כנראה פשוט היה ממשיך לשבת שם ולא מנסה לברוח,” אמר.

יש לציין כי ראש העיר ניו יורק, ביל דה בלאזיו, אכן הודיע בחודש נובמבר 2014 כי אין בכוונת המשטרה המקומית לעצור עוד צרכני קנאביס. על פי החלטת העירייה תושבי ניו יורק סיטי שייתפסו עם עד 25 גרם מריחואנה יחוייבו לשלם קנס של 100$ במקום להיאזק ולהילקח למעצר כפי שהיה נהוג עד כה. “לא רוצה שהשוטרים יתרוצצו אחרי שקיות של 25 גרם רק כדי להיגרר אחר כך לבתי משפט,” הסביר אז מפקד ה-NYPD.

לפני שנתיים וחצי הזדעזעה ארה”ב מסיפורו של מייקל ספיוטי, בן 23 שסבל מאלרגיה לחלב, שנעצר באשמת עישון מריחואנה ומת בבית המעצר לאחר שאכל דייסה שניתנה לו ע”י הסוהרים.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר