מגלגל...

במקום מריחואנה: פרחי הידרנג’אה נגנבים מגינות פרטיות

מכת גניבות משתוללת בצרפת: בני נוער פולשים לגינות בתים פרטיים וגונבים פרחי הידרנג’אה כדי לעשן אותם במקום מריחואנה.

שוטרים בצפון צרפת מחפשים בקדחתנות אחר קבוצת שודדי צמחים, לאחר תלונות רבות שנתקבלו על גניבת פרחי הידרנג’אה (הורטנזיה) מגינות בתים פרטיים.

הידרנג'אה
פרחי הידרנג’אה

כפי הנראה, הצעירים אשר גונבים את הצמחים עושים זאת כדי לעשן את עלי הפרחים כתחליף לקנאביס. על פי הדיווח, לאחר ייבוש העלים וערבובם עם טבק, ניתן לעשנם בדומה למריחואנה.

“רוקחים מקומיים מספרים כי הפרח גורם להרגשה אופורית כאשר מעשנים אותו ואף להשפעה הזייתית הדומה ל-THC, החומר הפעיל בקנאביס,” דווח. “על אף שזה לא בלתי חוקי לעשן את ההידרנג’אה, לגנוב אותה מחצרות בתים זה דווקא כן.”

“נראה שאנשים עוברים לשימוש במוצרים טבעיים בגלל שהמוצרים הסינטטיים יקרים יותר,” מסר דובר המשטרה המקומית. “אם מכת הגניבות הזו אכן קשורה לשימוש בפרחים כסם, אז זה מאוד דומה לתופעת קטיפת פטריות ההזיה ביערות.”

הורטנזיה (הידרנג'אה)
הורטנזיה (הידרנג’אה)

על שימוש בפרחי הידרנג’אה כסם דווח לראשונה בשנת 2011 בגרמניה. דובר של המשטרה מסר כי “אנחנו מזהים תופעה של גניבות הידרנג’אה מזה כ-10 שנים והמספרים בדרך כלל עולים בתקופת האביב.”

אך שימו לב! לפני שאתם רצים לחפש הידרנג’אה בגינה, דעו כי על פי ויקיפדיה, לצמח ההידרנג’אה יש רעילות מסוימת כיוון שהוא מכיל גליקוזידים ציאנוגנים ולכן אין לטעום ממנו.

תופעה דומה לזו של ההידרנג’אה היא זו של השימוש באגוז מוסקט טחון לצורך התמסטלות – שתיהן יחדיו מחזקות את הטענה כי נסיון הרשויות לאסור על צריכת חומר מסויים אינו מוביל להפסקת השימוש, אלא למעבר לשימוש בחומרים אחרים.

ראו גם: 10 צמחים שנראים כמו קנאביס – אבל הם לא
ראו גם: 6 צמחים רעילים במיוחד אך חוקיים לחלוטין

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר