בממשלת יוון רוצים לגליזציה: “שיגדלו אפילו במרפסת”

כל עוד הם יעבירו חלק מהרווחים למדינה, שיגדלו קנאביס גם במרפסות, אומר חבר ממשלת יוון, סגן שר החקלאות מהמפלגה הירוקה. “הדרך היחידה לטפל בבעיית הסמים היא לאפשר גישה חוקית לסמים,” הסביר.

שלושה חודשים אחרי שממשלת יוון אישרה לראשונה קמת ענף קנאביס רפואי במדינה, קורא סגן שר החקלאות יאניס צירוניס להתרה מלאה של גידול ושימוש בקנאביס גם למטרות פנאי (לגליזציה).

יאניס צירוניס, סגן שר החקלאות של יוון
יאניס צירוניס, סגן שר החקלאות של יוון: “שיגדלו במרפסות”

סגן השר צירוניס, מהמפלגה הירוקה, רוצה להתיר לא רק את השימוש בקנאביס אלא גם את הגידול שלו, זאת במטרה לנטרל את השוק השחור בתחום זה ולהכניס את הרווח ממיסים למדינה.

“שיגדלו מספר מוגבל של צמחי קנאביס אפילו על המרפסת, כל עוד יעבירו אחוז מהרווח למדינה,” הסביר חבר הממשלה בשיחה בטלוויזיה היוונית.

“עלינו לטפל בנושא השימוש בסמים במדינה והדרך היחידה לעשות את זה היא לאפשר למשתמשים גישה לסמים באופן חוקי,” אמר צירוניס על פי הדיווח בסוכנות החדשות היוונית ‘גריק ריפורטר’.

בחודש יולי השנה התירה כאמור ממשלת יוון את השימוש החוקי בקנאביס רפואי. “זוהי יוזמה חשובה שתוביל להשפעה חיובית, הן בפן השימוש הרפואי והן בשדה ההשקעות,” אמר אז ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס, מהדוחפים לאישור התכנית.

“מהיום המדינה הופכת דף ומצטרפת למדינות בהן אספקת קנאביס רפואי למטופלים הזקוקים לכך הוא לגיטימי,” הוסיף.

על פי הודעת משרד הבריאות היווני הקנאביס הרפואי יינתן כטיפול במגוון בעיות בריאותיות כגון כאב כרוני, כאב נוירופתי, תופעות לוואי של כימותרפיה ואפילו אנורקסיה.

אחת הסיבות להסדרת ענף הקנאביס הרפואי החדש ביוון, כך על פי מנסחי הצעת החוק חברי מפלגת השלטון ‘סיריזה’ (Syriza), היא שכאשר מוצרי הקנאביס אינם חוקיים, משפחות של חולים נאלצות להשיגם באמצעים בלתי חוקיים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר