במאבק בשוק השחור: חברה קנדית מציעה קנאביס ב-12 ש”ח לגרם

חברת הקנאביס הקנדית "הקסו" החליטה להילחם במחירי השוק השחור הזולים ומציעה קנאביס בכ-12 ש"ח לגרם שהם כ-40% פחות מהמחיר הממוצע כיום בשוק הקנדי העומד על כ-20 ש"ח לגרם. בישראל המחירים גבוהים בהרבה.

מחירי הקנאביס בשוק הלגליזציה החוקי של קנדה, העומדים בממוצע נכון להיום על כ-20 ש”ח לגרם, לא נמוכים מספיק וגורמים לכך שכמעט מחצית (40%) מהצרכנים ממשיכים לרכוש את הקנאביס בשוק השחור.

כעת מודיעה חברת “הקסו” (HEXO) ממחוז קוויבק בקנדה על השקת מותג חדש בשם “אוריג’ינל סטש” (Original Stash) שיימכר בעלות של כ-12 ש”ח לגרם בלבד, זאת בין השאר על מנת לשכנע את הלקוחות להפסיק לרכוש קנאביס באופן לא חוקי.

שקית קנאביס "הקסו"
שקית קנאביס של חברת “הקסו”: מוצעת במחיר 12 ש”ח לגרם

סבסטיאן סט-לואי, מנכ”ל החברה, טוען כי “קשה מאוד לצרכן הממוצע להבחין בין מוצרים חוקיים לכאלה שאינם חוקיים, בין השאר בגלל שהמפיצים הלא חוקיים מקפידים להוסיף לאריזות המוצרים אזהרות המחוייבות על פי חוקי ממשלת קנדה”.

לדבריו “אתרים המוכרים קנאביס באופן לא חוקי מעוצבים היטב, מאפשרים רכישה מקוונת אונליין ומציעים משלוחים עד הדלת, אבל אנו יודעים שמוצרים בלתי חוקיים אלו עלולים להכיל – ולעתים קרובות גם מכילים – מתכות, חומרי הדברה ועוד”.

החברה, כך הוא מסביר, שמה לעצמה מטרה להילחם בשוק השחור ולהגן על בריאות הציבור, ובהתאם היא מודיעה כעת על השקת המותג החדש שיאפשר רכישת קנאביס חוקי במחירי השוק השחור: כ-340 ש”ח עבור 28 גרם קנאביס, כלומר כ-12 ש”ח לגרם.

המוצר הראשון בסדרה, OS.210, זן סאטיבה היברידי בעל 12%-18% THC, זמין לתושבי קנדה החל מהיום (ה’) ברשת חנויות SQDC ויהיה זמין גם בשאר החנויות החוקיות ברחבי קנדה בקרוב.

יש לציין שחברת הקסו דיווחה רק בשבוע שעבר על אזהרת רווח, התרסקה והפילה איתה את כל סקטור מניות הקנאביס בקנדה. כרגע בעקבות ההודעה על המוצר החדש זינקה המניה ב-11%.

בישראל מחירי הקנאביס גבוהים בהרבה ומגיעים לכדי 50 עד 100 ש”ח לגרם בודד בשוק השחור ובין 15 עד 39 ש”ח בשוק הקנאביס הרפואי. בימים אלו מנסה משרד הבריאות לקדם פיקוח מחירים על מוצרי הקנאביס הרפואי אך עד כה ללא הצלחה.

המדינה בה מחירי הקנאביס החוקי הנמוכים בעולם היא אורוגוואי, שאישרה לגליזציה בשנת 2013, ומציעה לתושבי המדינה קנאביס במחירים מסובסדים של כ-5 ש”ח לגרם בלבד.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר