מגלגל...

בלשים בפייסבוק: צעיר מכר חשיש לשוטר סמוי ונעצר

בלשים מהיחידה המרכזית של המשטרה פותחים חשבונות פייסבוק מזוייפים, מתעניינים ברכישת מריחואנה וחשיש בקבוצות חברים, ומפלילים את אלו שמוכרים להם. השבוע נעצר צעיר בן 20 לאחר שמכר 6 אצבעות חשיש.

רק לפני שבועיים דיווחנו על תקדים בארה”ב, במהלכו הודה הממשל האמריקני כי סוכני DEA מזייפים פרופילים של חשודים כדי ללכוד סוחרי סמים בפייסבוק, וכעת נראה שהשיטה עובדת היטב גם כאן בישראל. צעיר בן 20 שכינה עצמו “באלי חסות בעמ” נעצר “על חם” בסוף השבוע שעבר בעת שמכר 6 אצבעות חשיש לשוטר סמוי עימו תיאם את ההעברה בקבוצת פייסבוק.

כנראה בנסיון נואש להילחם בתופעת הסחר, שעברה מהרחובות לרשת האינטרנט, בלשי היחידה המרכזית של המשטרה פתחו לאחרונה חשבונות פייסבוק מזוייפים – בניגוד לכללי השימוש של חברת פייסבוק – והצטרפו לקבוצות הרבות בהן צעירים קונים ומוכרים מריחואנה וחשיש בחופשיות, זאת במטרה לתאם פגישה לרכישה ולהפליל את המוכרים “על חם”.

השיחה המפלילה:

חשיש בפייסבוק

על פי הדיווח הבוקר, הבלש, שפתח פרופיל פייסבוק מזוייף בשם “אלכס אלכס” (עדיין פעיל, וחברבוק של הבולטים שבפעילי הלגליזציה. שינה את שמו ל”חבר תתחבר”), התכתב במשך כמה ימים עם הצעיר והתעניין ברכישת מריחואנה וחשיש. הסוחר, שכינה את עצמו “באלי חסות בע”מ” ולא חשד בפרופיל שמולו שהופיע ללא שם וללא תמונה מזהה, לא ממש הסתיר את פועלו והציב בתמונת הפרופיל שלו תמונה של פרח מריחואנה.

לאחר שהסוחר חשב בטעות שהלקוח רציני וש”יש עם מי לעשות עסקים”, השניים מסרו זה לזה את מספרי הטלפון שלהם וקבעו פגישה ביום חמישי בלילה בתחנת דלק בכניסה לירושלים.

כאשר הגיע הצעיר לתחנה, התבצעה העסקה ובמהלכה הוא העביר לשוטר הסמוי שש “אצבעות” חשיש תמורת מאות שקלים. מיד לאחר מכן יצאו הבלשים ממקום מסתור ועצרו את הצעיר, והוא הובא להארכת מעצר.

אותו “אלכס אלכס” ניסה להתארגן לא פעם מחברים בפייסבוק. מרביתם זיהו במה מדובר:

אלכס אלכס

מהמשטרה נמסר כי “בלשי הימ”ר, בפיקודו של רפ”ק רן מלכה, יצרו קשר עם סוחר הסמים דרך רשת הפייסבוק, לאחר שהוא פרסם לחבריו לקבוצה מידע על מכירת סמים מסוג מריחואנה וחשיש, וכל זאת תחת מילות קוד. במהלך הפעילות התחזה קצין הבילוש לקונה פוטנציאלי ופתח דף פייסבוק פיקטיבי בשם ‘אלכס אלכס’.”

נראה כי המשטרה מגבירה את נוכחותה ברשת האינטרנט ובקבוצות הפייסבוק הפתוחות: מקרה זה מצטרף לאירוע דומה מתחילת החודש במהלכו נעצר תושב שדרות שגידל עציץ מריחואנה בביתו, כפי הנראה לאחר שחברו העלה תמונות של הצמח לפייסבוק (פרטים כאן).

נראה כי משטרת ישראל ממשיכה לפעול בניגוד לחוק ומשתמשת בשירותיה של פייסבוק לצורך מרמה וזיוף. הבוקר פירסמה חברת פייסבוק מכתב ובו היא דורשת מרשויות האכיפה לחדול מלהשתמש ברשת בכדי לתפוס סוחרים.

ראו גם:
נעצר פעיל הלגליזציה עמוס סילבר: מכר מריחואנה לשוטר סמוי
הפתעה: קנה חשיש בפייסבוק, קיבל שוקולד פרה
תדהמה: תלמידים משתמשים בוואטסאפ

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר