טוען...

משרד הבריאות קיצץ ב-85% את מינון הקנאביס של חולה סרטן מוח

משרד הבריאות חתך את מינון הקנאביס החודשי שמקבל ניר, הסובל מגידול סרטני מסוכן במוחו. בראיון טלוויזיה הוא מספר על הקשיים ומנסה להבין מדוע עשו לו את זה: 'נותרו לי 12 חודשים לחיות,' הוא אומר.

ניר בן-יעקב סובל מגידול סרטני מסוכן ביותר במוחו מסוג גליובלסטומה (GBM). בראיון ששודר בסוף השבוע הוא מתחנן למשרד הבריאות שיחזיר לו את אספקת הקנאביס הרפואי שלדבריו מצילה את חייו.

GBM נחשב לאחד הגידולים הממאירים המסוכנים ביותר ואכן, מעיד גם ניר, כי נותרו לו בין 6 ל-12 חודשים לחיות. קסדה מיוחדת אותה הוא חובש תורמת למניעת הגידול מלהמשיך לצמוח.

למרות שהטיפול בקנאביס מסייע לו ולדבריו אף משאיר אותו בחיים, משרד הבריאות חתך את המינון שלו לקנאביס מ-200 גרם בחודש ל-30 גרם בחודש בלבד.

“הקסדה על הראש ושמן הקנאביס מחזיקים אותי בחיים,” הוא אומר. “אני משותק בחצי גוף, פלג ימני של הגוף שלי לא עובד. הקסדה זה טיפול ספציפי לגידול שמונע ממנו לגדול, אבל מבחינתי הקנאביס יחד עם הקסדה זה מה שנותן לי להיות בחיים”.

כמו בסיפורו הזכור של צוללן השייטת יהודה הבר, גם ניר משייך לקנאביס חלק נכבד משיפור מצבו הבריאותי.

“הורידו לי את המינון מ-200 גרם ל-30 גרם בחודש וזה לא מספיק לי לרצף טיפולי,” הוא אומר. “מאתמול התחיל לי הרישיון של ה-30 אז אני כרגע תקוע, יש לי מספיק קנאביס ל-4-5 ימים בחודש ולא לכל החודש”.

כשנשאל מדוע משרד הבריאות חתך לו את המינון השיב כי “המשרד לא מתייחס לקנאביס כאל תרופה אלא רק כטיפול נגד כאבים, אבל בשבילי זה גם תרופה. משרד הבריאות אומר שקנאביס זה רק נגד כאבים ולא נגד המחלה עצמה ולכן אין עניין של רצף טפיולי”.

“הם אומרים לי ‘קח תרופות אחרות’, אבל אני לא אשאר בחיים אם לא יהיה לי קנאביס,” הוסיף. “אני מתעסק עכשיו באיך יהיה לי קנאביס רפואי במקום לטפל ברגליים ובידיים. קודם חשוב לי שאשאר בחיים ואהיה עם המשפחה. יש לי שני ילדים, קשה להם.”

תוך שהוא בוכה ביקש ניר למסור למשרד הבריאות מסר: “אני רוצה להיות עם המשפחה שלי, עם הילדים, עם אשתי, אני רוצה לחיות.והקנאביס עוזר לי להישאר בחיים. זה שהורידו לי את המינון, זה מוריד לי את האפשרות להישאר בחיים.”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר