בכיר ברשות למלחמה בסמים עבר לחברת קנאביס רפואי

פרסום ראשון: ד”ר חיים מהל, ראש אגף טיפול ושיקום ברשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול, עזב לפני מספר שבועות את הרשות הממשלתית עדי להצטרף לחברת הקנאביס הרפואי הישראלית “שאיפה לחיים”, זאת במסגרת שלוחתה הגלובלית B.O.L Pharma. ד”ר מהל צפוי בין השאר לעסוק בתחום הטיפול בקנאביס בילדים הסובלים מאוטיזם.

ד”ר חיים מהל, מבכירי הרשות למלחמה בסמים בשנים האחרונות ומי שנחשב למתון יחסית בדעותיו בנושא רדיפת צרכני הקנאביס בקרב הנהלת הרשות הקיצונית, מצטרף להנהלת חברת קנאביס רפואי.

חיים מהל
ד”ר חיים מהל – מהרשות למלחמה בסמים לחברת קנאביס רפואי

כבר לפני מספר חודשים עזב מהל את תפקידו ברשות למלחמה בסמים, שם שימש כראש אגף טיפול ושיקום, ולאחר כמה חודשים של חופשה וחפיפה, הוא נכנס לתפקידו הבכיר בחברת B.O.L Pharma – השלוחה הגלובלית-רפואית של חברת הקנאביס הישראלית “שאיפה לחיים”.

בשיחה עם כתב המגזין סיפר ד”ר מהל כי טרם נכנס לתפקידו באופן רשמי אך פירט כי בכוונתו להתמקד בנושא ילדים חולי אוטיזם ואפילפסיה. “כיום אין מחקרים ברורים בנושא אלא רק דיווחים אנקדוטליים ועדויות של הורים,” אמר.

בשנת 2013 הביע ד”ר מהל תמיכה בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל, וזאת בימים בהם יאיר גלר, שפוטר בינתיים מתפקידו, הוביל את הרשות בעמדותיו הבלתי מתפשרות. “לא יכול להיות שיהיה חוק ולא יקיימו אותו,” אמר אז, “אז אולי צריך לעבור למה שנקרא דה-קרימינליזציה – לא תיק פלילי, אלא תיק אזרחי, ועל שימוש אתה תשלם קנס של 300 או 400 שקל.”

ד”ר מהל היה כאמור ראש אגף טיפול ושיקום ברשות, והוא גם חבר הנהלת האיגוד הרפואי הישראלי, חבר באיגוד האירופאי לטיפול בהתמכרות לאופיאטים וחבר הועדה הבין-משרדית לקנאביס רפואי של משרד הבריאות.

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי