בכיר בחוות "תיקון עולם" חשוד שניסה לגנוב קנאביס מהחווה

מנהל החקלאות בחוות הקנאביס של "תיקון עולם" בכפר יהושע, חשוד כי ניסה לגנוב כחצי ק"ג קנאביס מתוך החווה. את התלונה נגדו למשטרה הגיש קצין הביטחון של החברה. האגרונום טוען כי מדובר בעלילת שווא ובנקמה אישית של הקב"ט נגדו.

מנהל החקלאות בחוות הקנאביס של חברת "תיקון עולם" בכפר יהושע, בן 33, קרוב משפחתו של הבעלים צחי כהן, נעצר אתמול (ד') בשעה 7:00 בבוקר בביתו בישוב אלונים שבצפון הארץ, בחשד שניסה לכאורה לגנוב בשבוע שעבר (16.9) כחצי ק"ג קנאביס מתוך החווה, כך מדווח לראשונה כתב הפלילים העיתונאי ארצי חלפון.

המנהל, אגרונום במקצועו, קצין צה"ל במיל' בדרגת רב סרן בתפקיד מ"פ המחזיק בעיטורי גבורה, ללא עבר פלילי, נעצר בעקבות תלונה למשטרה שהגיש נגדו קצין הבטחון (קב"ט) של "תיקון עולם", לאחר שזיהה אותו לכאורה בעדשות מצלמות האבטחה כשהוא מבצע את אקט הגניבה.

הוא נחקר במשטרה בגין עבירת החזקת סמים שלא לשימוש עצמי ועבירת גניבה בידי עובד ממעבידו, אך בחקירתו טען כי הוא חף מפשע. לדבריו הסרטון ממצלמות האבטחה ששלח הקב"ט למשטרה הוא ערוך והורדו ממנו חלקים שמוכיחים את צדקתו.

לאחר מעצרו וחקירתו עמד אתמול החשוד בפני השופטת רות שפילברג כהן בבית משפט השלום בנצרת. המשטרה דרשה להאריך את מעצרו ב-6 ימים לצורך המשך פעילויות חקירה, אך בתום הדיון החליטה השופטת לשחררו למעצר בית עד 3.10.

סניגורו, עו"ד דן נתיב, טען בדיון בבית המשפט כי מרשו חף מפשע וכי מדובר בעלילה שהעליל עליו הקב"ט בגלל סכסוך אישי ביניהם. לדבריו, הקב"ט הגיש את התלונה למשטרה מתוך נקמנות אישית, בעקבות פנייה שביצע מרשו אל בעלי השליטה של "תיקון עולם" במחאה על כך שהקב"ט משתכר 84,000 ש"ח בחודש ללא הצדקה.

עוד טען עו"ד נתיב כי מרשו היה אמור לקבל 7.5 מיליון ש"ח במסגרת עסקת המכירה הצפויה של "תיקון עולם" לאיש העסקים ברק רוזן בעבור כ-150 מיליון ש"ח. לטענתו זו לכאורה סיבה נוספת בגינה ניסה הקב"ט להיפטר ממנו על ידי האשמות שווא.

"מדובר באגרונום המנהל את חוות תיקון עולם לפחות 5 שנים, מרוויח משכורות עתק, אין לו שום עניין לגנוב שקית של מריחואנה," הסביר עו"ד נתיב. "מדובר ברב סרן בצה"ל, מחזיק בשני עיטורים מצה"ל, עובר סיווג בטחוני כל חצי שנה ומעולם לא השתמש בסמים".

עו"ד נתיב תקף בדיון את רס"ב אסף לוי, חוקר המשטרה: "אין לכם בדל ראיה, אלא רק תלונה מאדם שאם אתה שואל אותי, אותו הייתם צריכים לעצור, הוא אגב הקב"ט של החברה החדשה. אין לכם ראיה, לא סם, לא שקית ולא כלום, מה החשוד עושה פה?"

בתום הדיון קבעה השופטת שפילברג כהן כי לא נתגלו פעולות חקירה שמועדות לשיבוש על ידי החשוד, ולכן אין חשש משחרורו למעצר בית.

"מדובר בחשוד ללא כל עבר פלילי אשר נטען לגביו כי נתוניו חיוביים ביותר," כתבה השופטת וקבעה כי ר' ישהה במעצר בית עד 3.10, לא יצור כל קשר עם מי מעובדי החווה, ויפקיד 3,000 ש"ח וערבות בסך 8,000 ש"ח נוספים.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט