בכירת "ימינה" בעד המשך הפללת צרכני קנאביס בישראל

רשימת "ימינה" ממשיכה לאסוף אליה את מתנגדי הלגליזציה. אשת התקשורת שרה ב"ק שהצטרפה לאחרונה למפלגה טענה אמש בפאנל בחירות כי היא בעד המשך רדיפת והפללת הצרכנים.

אחרי ח"כ מתן כהנא, בצלאל סמוטריץ' וחברים נוספים ברשימה, גם אשת התקשורת שרה ב"ק, מס' 3 במפלגת "הבית היהודי" ובכירה ב"ימינה", מתנגדת לביטול או הקלה בהפללת צרכני הקנאביס בישראל, ומאמינה שאפשר להשאיר את המצב כפי שהוא כיום.

לטענת ב"ק, שאמרה את הדברים בפאנל בחירות שנערך אמש (מוצ"ש) בגוש עציון ונראה שאינה מעורה בפרטים, המשטרה מתעלמת לכאורה משימוש עצמי בקנאביס ולכן אין צורך להקל על החוק. במציאות, מדי חודש נפתחים בממוצע מעל 1,100 תיקים פליליים בגין שימוש עצמי בקנאביס – כלומר תיק פלילי בכל 40 דקות.

שרה ב"ק (תמונה: ויקיפדיה)
בעד המשך רדיפת צרכני הקנאביס. שרה ב"ק, אשת תקשורת לשעבר, מועמדת ברשימת "ימינה" לכנסת ה-23 (תמונה: ויקיפדיה)

"בכל מה שקשור לקנאביס באופן חופשי אני מתנגדת לזה," טענה ב"ק. "יש לי גיס שהוא מדריך נגמלים במלכישוע, אני מכירה נגמלים מכמה כיוונים, גם ליוויתי, ואני חושבת שכל מה שקשור מסמים קלים והלאה אני לא בעד לפתוח את השוק."

לאחר מכן פנתה ב"ק אל ח"כ השכל המזוהה עם המאבק ללגליזציה והסבירה: "את עובדת נגד הפללה, לא יודעת, אני חושבת שכרגע המשטרה בכל מקרה מעלימה עין על שימוש עצמי, אז אפשר להשאיר את המצב כמו שהוא, לא חייבים לרוץ קדימה."

בדומה לתומכי הפללה אחרים גם ב"ק דאגה "לתבל" את דבריה בתמיכה בקנאביס רפואי. "אני בעד שכל מה שקשור לקנאביס רפואי, לשחרר כל חסם שאפשר," אמרה. "אני קרובה מאוד למישהי שמשתמשת בזה ובניגוד למה שאומרים היה מאוד קל לקבל אישורים".

שרה ב"ק מרשימת "ימינה" בעד המשך רדיפת והפללת צרכני קנאביס

מפלגת "ימינה" היא היום המפלגה המזוהה ביותר עם תמיכה ברדיפת צרכני הקנאביס והתנגדות למאבק ללגליזציה. שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', מס' 4 ברשימה, תקף לאחרונה בחריפות את המאבק ללגליזציה והצהיר במספר מקרים כי הוא מתנגד לכל הקלה בחוק.

גם מס' 5 ברשימה, ח"כ מתן כהנא, הביע כאמור לפני כמה שבועות את התנגדותו הנחרצת ללגליזציה, וכך כנראה גם מס' 2 ברשימה, שר החינוך רפי פרץ. מובילי הרשימה נפתלי בנט (מס' 1) ושולייתו איילת שקד (מס' 3) מתנגדים אף הם ללגליזציה וזאת למרות שהם מנסים לדמות למפלגתם תדמית ליברלית ומתקדמת.

ב"ק, שהתייצבה אמש לצד חבריה למפלגה, נכנסה לאחרונה לפולטיקה ולרשימת "ימינה" במקום אשת תקשורת אחרת, קרולין גליק, שאף היא מהמתנגדים הבולטים. גישה זו של המפלגה היא המשך ישיר לעמדה שהציגה המפלגה בצורתה הישנה, "הימין החדש", בבחירות הקודמות. גם אז היא ריכזה אליה את מתנגדי הלגליזציה.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט