מגלגל...

בירת קולורדו חושפת: לאן מופנים רווחי הלגליזציה

עיר הבירה של קולורדו, המדינה הראשונה שעשתה לגליזציה בארה"ב, העלתה לאינטרנט מפה אינטרקטיבית המראה באילו מוסדות הושקעו כספי המיסים של שוק הקנאביס החוקי.

לאן מופנים כספי המיסים ממכירות קנאביס חוקיות בדנבר, בירת קולורדו שאישרה לגליזציה כבר לפני כ-6 שנים?

בעזרת מפה אינטרקטיבית חדשה שהשיקה העירייה, תוכלו לראות בעצמכם.

חלוקת הרווחים ממיסי קנאביס בדנבר
חלוקת הרווחים ממיסי קנאביס בדנבר

20% מהמיסים על מכירות קנאביס מושקעים בחינוך, בין היתר בתוכניות הסברה לגבי קנאביס בבתי ספר שנועדו למנוע שימוש בקרב קטינים.

כך למשל בין 2014 ל-2019 העירייה השקיעה 16 מיליון דולר במוסדות חינוך בעיר, כשכל הכסף כאמור מגיע מהמיסים על קנאביס חוקי. המשרד לרווחת הילד בעיריית דנבר קיבל למשל 2.3 מיליון דולר ממיסי הקנאביס רק ב-2018.

אבל לקרוא את המספרים הללו זה לא כמו לראות בעיניים לאן הולך הכסף, ולכן יצרה העירייה מפה אינטרקטיבית של העיר שמראה בדיוק היכן מיסי הקנאביס מושקעים.

המפה האינטרקטיבית של עיריית דנבר מראה היכן הושקעו כספי המיסים ממכירות הקנאביס החוקיות
המפה האינטרקטיבית של עיריית דנבר מראה היכן הושקעו כספי המיסים ממכירות הקנאביס החוקיות

המפה מלאה בבועות גדולות שמייצגות אזורים בעיר שבהם הושקע הכסף. כאשר עושים Zoom In ניתן לראות בועות קטנות, כל אחת מהן מייצגת מוסד חינוכי כלשהו בו הושקעו כספי קנאביס. לחיצה על הבועות מראה בדיוק כמה כסף הושקע במוסד וכמה צעירים הוא משרת.

כך לדוגמא בבית הספר לאמנות של דנבר, בו לומדים 235 צעירים, הושקעו 50 אלף דולר ממיסי הקנאביס.

בבית הספר לאמנות הושקעו 50 אלף דולר. מפת כספי הקנאביס של עיריית דנבר
בבית הספר לאמנות הושקעו 50 אלף דולר. מפת כספי הקנאביס של עיריית דנבר

לא רק המיסים שמשלמים צרכני הקנאביס הולכים למטרה טובה. 90% מהמס בשיעור 15% שמשלמות החנויות בדנבר כשהן קונות קנאביס בסיטונאות הולך לתוכנית שנקראת Building Excellent Schools Today או BEST, אשר מממנת שיפוץ של בתי ספר ישנים ובנייה של חדשים.

יש לציין כי המפה מראה רק את הכספים שהושקעו בחינוך, אשר מהווים 20% מסך הרווחים ממיסי הקנאביס. את החלוקה של שאר הכספים ניתן לראות בגרף שבראשית הידיעה: 19 מיליון דולר (23%) עבור שיפור תשתיות ומבנים בעיר, 16 מיליון דולר (19%) עבור דיור בר השגה, 16 מיליון דולר (19%) עבור רגולציה, 13 מיליון דולר (16%) עבור אכיפה, ו-4 מיליון דולר (4%) עבור מלחמה בהתמכרות לאופייאטים, שמוגדרת היום כמגיפה על ידי הרשויות בארה”ב.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר