בירת ארה"ב: בדיקות למציאת מריחואנה בשתן לעובדים – אסורות

בבירת ארה"ב יש לגליזציה של קנאביס כבר חודשיים – אך למעסיקים עדיין מותר לערוך בדיקות שתן למועמדים למשרה ולפסול את אלו שצרכו קנאביס בחודש האחרון. כעת, חוק חדש שעבר בפה אחד בועדה המחוקקת אוסר על מעסיקים להפלות מועמדים שעישנו קנאביס.

בירת ארה"ב, וושינגטון D.C, אשר נחשבת למדינה (State) בפני עצמה ("מחוז קולומביה"), עשתה היסטוריה בסוף 2014 כאשר תושביה הצביעו בעד לגליזציה של קנאביס למטרות פנאי.

אך למרות שהחוק החדש נכנס לתוקף כבר לפני חודשיים, מכשול אחד עדיין נותר – למעסיקים במדינה עדיין יש את הזכת לבצע בדיקות שתן למציאת שאריות THC אצל מועמדים למשרה – הליך שגרתי למדי בארה"ב.

יש לזכור שהבדיקות האלו ייתנו תוצאה חיובית גם לאדם שהשתמש בקנאביס לפני חודש – כך שתוצאה חיובית כלל אינה מעידה על כך שהוא השתמש בקנאביס לפני \ במהלך העבודה, או אפילו בשבועות האחרונים.

החוק הזה יצר מצב מגוחך – במדינה שבה קנאביס כבר קיבל מעמד חוקי זהה לזה של אלכוהול, הצרכנים שלו עדיין צריכים לדאוג מההשלכות ההרסניות שעשויות להיגרם להם במישור התעסוקתי. כדי להבין את האבסורד – תדמיינו לרגע מעסיק שעורך בדיקות שתן למציאת שאריות אלכוהול אצל מועמדים למשרה – ודוחה את כל אלו שצרכו אלכוהול בחודש האחרון.

וינסנט אורנג' הוא חבר הועדה המחוקקת של וושינגטון D.C. "החוק נועד להגן על אלו שצורכים קנאביס בצורה חוקית אך נענשים על כך במישור התעסוקתי."
וינסנט אורנג' הוא חבר הועדה המחוקקת של וושינגטון D.C. "החוק נועד להגן על אלו שצורכים קנאביס בצורה חוקית אך נענשים על כך במישור התעסוקתי."

כעת, חודשים ספורים לאחר הלגליזציה – חברי הועדה המחוקקת של וושינגטון D.C הצביעו בפה אחד בעד הצעת חוק שתאסור על מעסיקים לבצע בדיקות לשאריות קנאביס לעובדים שלהם.

חבר הועדה וינסנט אורנג' אמר בהודעה לעיתונות: "התושבים בוושינגטון D.C הצביעו במשאל עם בעד לגליזציה של מריחואנה, והחוק הזה יגן על אזרחים שמעשנים מריחואנה בצורה חוקית, אך נענשים על כך בסופו של דבר באובדן הזדמנויות תעסוקתיות. מטרת החוק היא למנוע את האובדן הזה עבור מחפשי עבודה שהשתמשו במריחואנה לפני שהתקבלו לעבודה, אך הוא אינו מבטל את זכותו של המעסיק לאסור על השימוש בסמים מכל סוג (כולל אלכוהול) בזמן העבודה או במהלך תקופת ההעסקה".

כעת, החוק צריך לקבל את אישורה של ראשת עיריית וושינגטון D.C, מוריאל בראווזר, כדי להיכנס לתוקף באופן רשמי. בראווזר, שתמכה בחוק הלגליזציה במדינה אפילו כאשר חברי קונגרס מהממשל הפדראלי איימו באופן אישי להכניס אותה לכלא על תמיכתה בחוק שנוגד את פקודת הסמים הפדראלית, צפויה לאשר גם את החוק הזה.

ראו עוד:
החל מהיום: קנאביס חוקי בבירת ארה"ב – ראש העיר ספגה איומים
הנשיא אובמה תומך בלגליזציה בבירת ארה"ב
מחוז קולומביה: המשטרה מחזירה לתושבים קנאביס שהוחרם

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט