בירת אוסטרליה אישרה לגליזציה: עד 50 גרם ו-4 שתילי קנאביס

הפרלמנט באוסטרליה אישר הבוקר את הצעת החוק ללגליזציה בטריטוריית הבירה האוסטרלית הכוללת את עיר הבירה קנברה. החוק ייכנס לתוקף ב-31 בינואר 2020 ויתיר החזקה של עד 50 ג' קנאביס וגידול עד 4 שתילי קנאביס בבית.

קנברה, בירת אוסטרליה, תהפוך בקרוב לעיר הראשונה ביבשת שמאשרת לגליזציה של קנאביס לשימוש עצמי. החוק החדש תקף לשטח שנקרא “טריטוריית הבירה האוסטרלית” (Australian Capital Territory – ACT) ובצפונו שוכנת הבירה.

על פי החוק החדש, שאושר הבוקר (ד’) בהצבעה בפרלמנט האוסטרלי, תותר החזקה של עד 50 גרם קנאביס יבש ועד 150 גרם קנאביס רטוב, וכן גידול של עד 2 שתילים לאזרח ועד 4 שתילים בבית.

לא מדובר עדיין בפתיחת שוק מסחרי חוקי, אך תושבי העיר בני ובנות 18 ומעלה יוכלו החל מ-31 בינואר 2020 להחזיק, לצרוך ולגדל קנאביס ללא חשש מאישום כלל – לא מנהלי ולא פלילי.

החוק החדש רלוונטי כאמור רק לטריטוריית ACT ולעיר הבירה קנברה השוכנת בצפונה. בשאר המחוזות באוסטרליה ימשיך החוק הפדרלי לעמוד על כנו, ברובן קבועה מזה קרוב ל-30 שנה אי הפללה על שימוש עצמי בקנאביס ובחלקם גם על גידול ביתי.

מכירת קנאביס עדיין תהיה אסורה, כמו גם עישון בציבור. את ההתנגשות בין החוק הפדרלי לחוק החדש בקנברה צפויה לפתור הנחיה שתינתן כנראה למשטרה שלא לאכוף את החוק הפדרלי באזור זה.

גם אצל שכנתה של אוסטרליה, ניו זילנד, מתכוונים בקרוב לאשר לגליזציה. סוגיה זו תעלה להצבעה במשאל עם בתחילת שנת 2020 ואם תאושר תתיר הקמת שוק קנאביס חוקי כולל מכירה, שימוש וגידול ביתי, כפי שפורסם בתחילת השנה.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט