ביקרנו בקורס הקנאביס החדש של הטכניון

צוות מגזין קנאביס יצא לביקור באחד השיעורים של קורס הקנאביס הרפואי הראשון מסוגו בישראל, שנערך בחסות הטכניון וחברת Cann10. “עד לפני כמה חודשים צירוף המילים ‘קורס קנאביס’ היה נשמע לא הגיוני, ועכשיו אנחנו כאן,” מספר אחד הסטודנטים על החוויה. צפו בכתבה המצולמת:

לפני מספר חודשים דיווחנו לראשונה אודות פתיחתו של קורס הקנאביס האקדמי הראשון בישראל שהוקם על ידי חברת “קאן10” מקבוצת “שייזים” ובחסות של אחד המוסדות המוערכים בישראל – הטכניון. ההודעה על פתיחת הקורס החדש עשתה כותרות ומתוך מאות רבות של פונים הצליחו להשתחל 40 תלמידים בלבד למחזור הראשון שנפתח בינואר ומסתיים מחר (ה’) בשיעור האחרון מתוך שמונה.

לקראת פתיחתו של המחזור השני של הקורס, אליו נרשמו כבר למעלה מ-100 תלמידים נוספים שישתתפו בשיעור הראשון ביום שלישי הקרוב (יש מקום ל-10 נוספים – הרשמה כאן), יצא צוות מגזין קנאביס לסקר את אחד השיעורים האחרונים במחזור הראשון של הקורס – שעסק בנושא גידול קנאביס מקצועי.

“קורס ברמה הגבוהה ביותר”

כשהגענו למתחם פגשנו בתוך כיתת לימוד קטנה את חלק מהתלמידים שסיפרו לנו מדוע הם החליטו להירשם לתכנית לימודים העוסקת בקנאביס: “אני הרבה שנים מתעסק בחקלאות,” מספר טל, סטודנט בפקולטה לחקלאות ברחובות. “התחום הזה של קנאביס רפואי תמיד עניין אותי, גם כי זה היה תחום יחסית לא מוכר והיה הרבה מקום לחקור, וגם העניין שזו תרופה לאנשים.” מארק, אגרונום מוסמך, אמר כי “בתור אגרונום זה מאוד מעניין אותי, זה תחום חדש שנפתח שיש בו הרבה לאן להתפתח, הרבה דברים חדשים.”

גלעד מ
גלעד, מומחה טיפוח הזנים של חברת “שיח”, בהרצאה בקורס הקנאביס של הטכניון

במפגש בו ביקרנו הרצה גלעד, מצוות טיפוח הזנים של חברת הקנאביס הרפואי “שיח” אשר הרחיב אודות נושא הגנטיקה של הצמח, פיתוח הזנים ושיטות גידול הידרופוניות בסיסיות ומתקדמות.

עודד רביב
עודד רביב

מנהל קמפוס שרונה, עודד רביב, סיפר מעט על הרקע לחסות שנתן הטכניון לקורס. “כמוביל תכניות פיתוח שונות במוסד הטכניון, נחשפתי לעולם הקנאביס והחלטנו להוביל תהליך של העברת הידע החשוב הזה במדינת ישראל. הקורס נערך בליווי של פרופסור רפאל משולם ואנשים בעלי ידע רב בתחום. הקורס הוא ברמה הגבוהה ביותר שניתן לייצר כקורס ראשון בתחום הנפלא הזה שנקרא עולם הקנאביס.”

ד”ר קרן-אור עמר, מנהלת הפיתוח העסקי בחברת “קאן10”, הסבירה על הרקע לפתיחת קורס הקנאביס: “עלה הצורך להקים ולפתח קורס קנאביס רפואי לאור הפער האדיר שקיים בארץ בין רגולציה מאוד מתקדמת אפילו ביחס לשאר מדינות העולם מצד אחד, ומצד שני היה חוסר בקיום של גוף רציני ומקצועי שמדבר בשפת הרפואה ושיודע להנגיש את הנושא הזה לקהל הרופאים, רוקחים, יזמים, מגדלים ובכלל לאנשים המתעניינים בנושא הכל כך חשוב הזה. הקמנו ופיתחנו קורס שבו נמצאים מובילי הדעה בתחום, המרצים משכמם ומעלה ברמה הגבוהה ביותר.”

“קורס קנאביס? נשמע לא הגיוני”

שאלנו את הסטודנטים מה ההתרשמות שלהם מקורס הקנאביס עד כה, והם ציינו שנהנו מאוד ואף ביקשו להרחיב את תכנית הלימודים הנוכחית: “היה מאוד מעניין,” אמר אחד התלמידים והוסיף: “רוב ההרצאות היו מאוד טובות מאנשים שאתה מרגיש שהם מבינים מאוד בתחום ומדברים מנסיון”. אירית, אחות ועו”ד מוסמכת שנרשמה אף היא לקורס סיפרה כי “הקורס מאוד מאוד מעניין, הוא מרתק ברמה שאני ממש מחכה ליום חמישי כדי להגיע, אני חושבת שצריך יותר שעות ממה שנותנים”.

אין ספק שהעובדה שמוסד אקדמי כמו הטכניון נתן את חסותו לתכנית לימודים שכזו, מוכיחה את הדרך הארוכה שעשה צמח הקנאביס בחברה הישראלית, או כפי שהיטיב לתאר זאת אחד המשתתפים בקורס: “צמד המילים האלה ‘קורס קנאביס’ היה נשמע לא הגיוני עד לפני כמה שנים, האמת שגם אפילו עד לפני חודש, אז אם אנחנו בקורס קנאביס – כנראה שזה מתקדם”.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט