הביקורת קוטלת את MyDx – המכשיר שמזהה כמויות THC

עוד פלופ בתעשיית הקנאביס? הבטחות מוליכות שולל ונתונים ממאגר מידע במקום מהפרח הנבדק – כך קובעת ביקורת חדשה אודות מכשיר מדידת רכיבי הקנאביס MyDx שהבטיח כה רבות. “נתוני המכשיר אינם מדויקים כלל – לא מדובר בעתיד בדיקות הקנאביס הביתיות”. צפו:

אתר הקנאביס האמריקאי GreenFlowerMedia פרסם בשבוע שעבר (ה’) ביקורת וידאו ראשונה על המוצר החדשני MyDx, שגם הוצג בישראל בכנס ‘קנאטק 2016‘ שנערך בתחילת החודש.

המכשיר, שאמור לדגום פרחי קנאביס ולספק תוצאות מדויקות של אחוזי החומרים הפעילים המצויים בהם – THC, CBD ועוד, הוא “לא בדיוק העתיד של הבדיקות הביתיות” – כך לדבריה של המבקרת שקוטלת את תפקוד המכשיר עצמו כמו גם את החברה היצרנית והבטחותיה המוליכות שולל לדבריה.

“לא העתיד של בדיקות קנאביס ביתיות”

ה-MyDx הושק כזכור בקול תרועה בקמפיין מימון המונים בו גייסה החברה 40,000 דולר עבור הפקת מכשיר שאמור היה להוות תחליף זול יחסית (800 דולר) לעומת מכשור מעבדה שעולה עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים.

MyDx
מכשיר המדידה של MyDx – “לא בדיוק העתיד של בדיקות הקנאביס הביתיות”

המכשיר תואר תואר ככזה שיכול לספק נתונים מדוייקים באותה הרמה ואף יותר מזו של המעבדות ולפני שיצא המוצר לשוק כמה ביקורות מקדימות שסקרו את הרעיון כינו אותו “העתיד של בדיקות הקנאביס הביתיות”.

למרות זאת, על פי הביקורת המקיפה שפורסמה והתבססה על תוצאות מעבדה מדויקות, התוצאות שמציג המכשיר אינן מדויקות כלל ואפילו אינן עקביות כאשר מדובר בשתי דגימות זהות.

מעבר לכך, המכשיר שקיים כעת בשוק עדיין אינו מסוגל לבדוק תפרחת אלא רק תמציות מרוכזות במספר מרקמים שונים, ואף אינו מייצר תוצאות מדויקות הרלוונטיות לדגימה שהוכנסה למכשיר, אלא שולף תוצאות של השוואת הדגימה מול זנים דומים במאגר מרוחק.

צפו בביקורת המלאה:

https://www.youtube.com/watch?v=kPIlablrrKg

חלק מהביקורת על השירות שמציעה החברה היה דווקא חיובי, בעיקר החלק שעסק בנוחיות השימוש באפליקצייה המתלווה למכשיר ואמורה להפוך עם הזמן לספריית זנים עולמית.

עם זאת, הביקורת קבעה באופן חד וחלק כי MyDx (בתצורתו הנוכחית) הוא ממש לא מה שהחברה מבטיחה שהוא ושנכון להיום הוא לא מספיק מושך ורלוונטי לרכישה.

תגובת החברה: “לא פחות מדויק מתוצאות מעבדה”

בתשובה לפרסום הביקורת, פרסמה החברה תגובה לפיה “הביקורת מבוססת על מידע מוגבל, וכן על בעיה בפרשנות והבנת הטענות מאחורי המוצר”.

לפי מסמך שפרסמה החברה, בדיקות מעבדה הקיימות היום לבדיקת קנאביס אינן מדויקות יותר מאלו שמבצע המכשיר, וטווח הטעות שלהן עשוי לעמוד על 10%.

כדוגמא לטענה מציגה החברה בדיקות שנערכו לטענתה במעבדה בעלת ציוד חדיש, בהן נבדקו מספר דגימות זהות של קנאביס, אך תוצאותיהן הראו מספר ערכים שונים בין 13.9%-23.9% של THC – בזמן שכל התוצאות היו כמובן אמורות להראות ערך זהה.

“אנו שקופים ב-100% לגבי הדייקנות בבדיקות שהמכשיר מבצע ויכולותיו הכלליות כיום, וכוונתנו מעולם לא הייתה להחליף את המעבדות כפי שנטען בביקורת,” הוסיף דובר מטעם החברה.

ראו עוד:
‘איידרו’ – ארון אוטומטי לגידול הידרו
נחנקנו כבר: 4 תחליפי טבק לג’וינט שלכם

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר