טוען...

עצומה נגד הניו יורק טיימס: “עושים בדיקות שתן לעובדים”

ה’ניו יורק טיימס’ פירסם לראשונה את עמדתו בעד לגליזציה של קנאביס, אבל ממשיך לחייב את עובדיו החדשים לעבור בדיקות שתן לגילוי שרידי מריחואנה בדם. עצומה נפתחה בקריאה לעורכי העיתון להתאים את עמדתם למציאות.

בצעד יוצא דופן פירסמו בתחילת השבוע עורכי ה’ניו יורק טיימס‘, אחד העיתונים הנחשבים בעולם, מאמר מערכת מיוחד ובו קראו ללגליזציה של קנאביס לשימוש פנאי, זאת לצד שורת מאמרי דעה המפורסמים אף הם במהלך השבוע ונוגעים ביתרונות הלגליזציה וכשלון המלחמה בצרכני קנאביס.

weedmaps
Weedmaps

אך כעת יש מי שדורש ממערכת העיתון להתאים את גישתם החדשה כלפי הקנאביס גם לנהלי קבלת העובדים לארגון. אתר Weedmaps, המספק שירות איתור חנויות קנאביס חוקיות בארה”ב וזה שאחראי בין השאר גם על פרסומת המריחואנה הראשונה ששודרה במרכז ה’טיימס סקוור’ לפני מספר חודשים, פתח עצומה חדשה (כאן) ובה הוא קורא למערכת העיתון לשנות את התקנון ולחדול מלבצע בדיקות שתן לגילוי שרידי מריחואנה לעובדים חדשים בחברה.

“העיתון הביע עמדה ברורה כנגד הפללת צרכני הקנאביס וטען כי היא מקשה עליהם להשיג עבודה, להירשם ללימודים ולעתים אפילו להצביע,” נכתב בעצומה. “על ה’טיימס’ להביא את מדיניות החברה לשורה אחת עם הגישה החדשה ולהפסיק את אפליית אלו המשתמשים במריחואנה.”

“אף אחד לא אומר שאנשים צריכים לעבוד תחת השפעה, אבל שימוש בשעות הפנאי לא פוגם בעבודת העיתונאי למלא את תפקידו היטב,” הוסיפו. “מה שעיתונאים עושים בזמנם הפנוי הוא עניינם האישי וה’טיימס’ לא צריך להדאיג את עצמו בעניין זה, בדיוק כפי שהוא נוהג כאשר אחד מעובדיו שותה אחרי שעות העבודה.”

במאמר המערכת שפורסם כאמור בתחילת השבוע השווה ה’ניו יורק טיימס’ את האיסור על קנאביס לתקופת היובש של האלכוהול וקרא לראשונה להפסקת הפללת הצרכנים והסדרה של השוק בחוק. “לאחר מחשבה רבה הגענו למסקנה כי על הממשל הפדרל לבטל את האיסור על מריחואנה,” כתבו עורכי העיתון. “שימוש מתון במריחואנה לא נמצא ככזה המהווה סכנה.”

מאמר מערכת זה בא כחודש לאחר מאמר תמיכה דומה שפירסם המגזין היוקרתי ‘האקונומיסט’ ושבוע לאחר שארגון הבריאות העולמי (WHO) פירסם לראשונה עמדה דומה בעד הפסקת הפללת צרכני הסמים.

ראו גם: איך להתכונן לבדיקת שתן למציאת סמים
ראו גם: קנאביס כאורח חיים – 10 טיפים לשימוש בוגר ואחראי

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר