ביל מאהר: “הכירו ב-20 לאפריל כיום חג לאומי”

במהלך תכניתו הקבועה בערוץ HBO קרא הקומיקאי ביל מאהר לצופים בבית לחתום על עצומה חדשה המפצירה בקונגרס האמריקני להכריז על תאריך ה-20/4 כ-“יום חג” לאומי.

התמיכה של גורמים רבים בתעשיית הבידור והסטנדאפ האמריקאית בתהליך הלגליזציה איננה תופעה חדשה. לפני כשנתיים טען ביל מאהר, אחד משדרני הטלוויזיה החתרניים האהודים ביותר בארה”ב, כי “לגליזציה של קנאביס זה המאבק החברתי הגדול הבא“, וכעת הוא ממשיך בקידום הנושא עם יוזמה לעצומה חדשה.

על העצומה, אותה העלה מאהר לאתר Change.org, תחת הכותרת “הופכים את ה-20/4 לחג לאומי”, חתומים כבר למעלה מ-11,000 איש תוך יומיים בלבד, כאשר כל חתימה בודדת שולחת לחברי הקונגרס האמריקאי את המכתב הבא:

שלום אמריקה, זה אני, ביל מאהר, מהתכנית “זמן אמיתי עם ביל מאהר” – זו הפעם הראשונה שלי באתר Change.org. טוב, פעם ראשונה מאז חתמתי על העצומה להחזיר למסכים את ‘בנות גילמור’.

עכשיו שהמריחואנה חוקית באופן כזה או אחר כבר ב-24 מדינות בארה”ב, והמונה דופק, אני באתי לכאן בכדי לבקש שתחתמו על עצומה שיזמתי הקוראת להכרזה על יום ה-20 באפריל כיום חג לאומי.

אנחנו גם ככה חוגגים הכל באמריקה: מחג האילנות עד ליום המרמיטה (מין מכרסם), הגיע הזמן שיהיה לנו גם יום הקנאביס, מכיוון שאם אנחנו יכולים להוקיר עצים, מכרסמים או רוחות רפאים מהחלל, אנחנו יכולים להקדיש יום אחד בשנה למוסד אמריקאי אמיתי.

חיתמו על העצומה כאן.

ראו גם:
מצעד הקנאביס הבינלאומי – לראשונה גם בישראל
עצומה נגד הניו יורק טיימס: “עושים בדיקות שתן לעובדים”
11 טיעונים מגוחכים במיוחד נגד קנאביס ולגליזציה

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי