מגלגל...

ביידן מבהיר: “אנחנו עדיין נגד לגליזציה”

סגן נשיא ארה”ב ג’ו ביידן התייחס לדבריו של הנשיא אובמה ועל אף תמיכתו האישית באי-רדיפת הצרכנים הבהיר: “המדיניות שלנו היא עדיין לא לגליזציה, וזו תמשיך להיות המדיניות”.

ג’ו ביידן, סגן נשיא ארה”ב, התייחס בראיון מיוחד ל-TIME לנושא הקנאביס והלגליזציה וטען כי על אף שלדעתו אין טעם ברדיפת וכליאת צרכני הקנאביס, הממשל האמריקני עודנו מחזיק במדיניות נגד לגליזציה.

ג'ו ביידן
ג’ו ביידן, סגן נשיא ארה”ב

“מדיניות הממשל היא עדיין לא לגליזציה, וזו ממשיכה להיות המדיניות שלנו,” אמר ביידן, אך הוסיף כי הוא עצמו אינו תומך ברדיפת הצרכנים. “אני חושב שמיקוד המשאבים ברדיפה ואישום של אנשים על עישון מריחואנה זה בזבוז של המשאבים שלנו, אבל זה עדיין שונה מלגליזציה,” אמר.

דברים אלו של ביידן – שעלו כמובן בעקבות דבריו האחרונים של נשיא ארה”ב ברק אובמה אשר טען כי הוא תומך בלגליזציה בקולורדו וכי מריחואנה מסוכנת פחות מאלכוהול – זהים לטיעונים שהעלה כבר לפני שנתיים כאשר אמר בכנס של ארגון מדינות אמריקה כי “אני חושב שבהחלט יש כאן נושא שצריך להיות פתוח לדיון אך אחרי שמעלים אותו לדיון מוצאים שהנזק שייגרם בעקבות לגליזציה הוא פשוט גדול מדי.”

כשעוד היה סגן הנשיא ביידן בסנאט, הוא עמד בחזית המלחמה בסמים ופעל להקמת תפקיד “צאר הסמים” האמריקני ולקביעת עונשי מינימום מנדטוריים על שימוש במריחואנה.

“אני לא רק זה שקידם את רעיון תפקיד צאר הסמים,” ניסה ביידן להסביר בראיון, “אני גם זה שהשקיע שנים בנסיון לשנות את מדיניות הסמים כך שתפריד בין סוגי הסמים באופן יחסי.”

המשך הראיון יפורסם בגליון הבא של TIME. אנו כמובן נעדכן במידה ותהיה סיבה לכך.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר