מוקדם מהצפוי: “בטר” מפנה מטופלים לבתי המרקחת

מטופלי קנאביס רפואי של חברת "בטר" נותרו ללא אספקה מלאה ובחוסר ודאות לגבי המשך הטיפול - זאת בעקבות מחסור חמור. החברה פרסמה מודעה במרכז החלוקה בבי"ח אברבנאל בדבר העברת המטופלים לבתי המרקחת מוקדם מהמתוכנן.

חברת הקנאביס הרפואי הותיקה “בטר”, המטפלת בכ-5,000 מטופלים, הודיעה על עצירת האספקה בבי”ח אברבנאל והעברת מטופליה החל מעוד שלושה שבועות (1.10) לבתי המרקחת.

הודעה זו נראתה בתחילה כמנוגדת לכאורה להנחיית משרד הבריאות להמשיך באספקה במתכונת הישנה עד 31.12, אך החברה מבהירה כי תמשיך לספק את הקנאביס במתכונת האסדרה הישנה, עד גמר המלאי, דרך שירות משלוחים של “פנאקסיה”, וזאת אף בסבסוד עלויות השינוע.

במקביל, מטופלים המתקשרים לחברת “פנאקסיה” מקבלים הודעה לפיה ישנו מחסור באספקה ועל כן לא ניתן לקבל יותר מ-30 גרם קנאביס בחודש – גם אם הרישיון מתיר להם זאת. 30 הגרמים שכן ניתן לקבל זמינים מתוך 3 זנים בלבד בהגבלה של 10 ג’ מכל זן ולא יותר.

לדברי נציגות השירות של “פנאקסיה” החברה אף הנחתה לעצור את ההתקשרויות היזומות למטופלים לתיאום הזמנה כפי שהיה נהוג במשך שנים עד כה. למטופלים שהתקשרו מיוזמתם למרכזי השירות הוסבר כי עקב מחסור המלאי מוגבל. חברת “בטר” מכחישה קביעה זו.

את ההודעה על העברת המטופלים לבתי המרקחת מסרה “בטר” לראשונה אתמול, בפתק שנתלה על קיר מרכז החלוקה שלה בבי”ח אברבנאל, ומבלי לעדכן את כלל המטופלים בהודעות SMS או מייל כמקובל, ואף לא באתר האינטרנט או ברשתות החברתיות.

המשמעות המיידית עבור המטופלים שיעברו לבתי המרקחת היא מחסור שייתכן באספקה בשלב ראשון, ולאחר מכן עלייה חדה במחירי הקנאביס הרפואי – בעיקר למטופלים עם 30 גרם ומעלה שעד כה שילמו 370 ש”ח וכעת צפויים לשלם כ-500 ש”ח ויותר.

עם זאת כאמור בעקבות הפרסום מבהירה החברה כי בכוונתה להמשיך את האספקה למטופלים דרך שינוע על פי האסדרה הישנה, וזאת אף ללא עלות שינוע בסך 100 ש”ח שתסובסד על ידי החברה לאור החלטה זו.

טרם ידוע מה יעלה בגורלם של מאות ילדים אוטיסטים ואפילפטים שקיבלו ארכה ממשרד הבריאות להמשך אספקה באסדרה הישנה עד חודש יוני 2020 – האם יצטרכו לעבור גם הם לבתי המרקחת ולשלם סוכמים גבוהים יותר או לא.

בהודעה החברה לא ציינה באילו בתי מרקחת ניתן יהיה לקבל את האספקה שלה, מה יהיו מחירי המוצרים בבתי מרקחת אלו, ומתי בדיוק תגיע תוצרת של “בטר” אל בתי המרקחת המדוברים.

בהודעה נכתב: “אנו שמחים לעדכן כי החל מיום 1.10.19 ניתן יהיה לרכוש מוצרי חברת בטר בבתי מרקחת תחת האסדרה החדשה – מתאריך זה יופסק השירות במרכז החלוקה באברבנאל ועל כן אנו מבקשים לא להגיע. בשבועות הקרובים נעדכן באילו בתי מרקחת בטר תפעל”.

עדכון (17:15): ”החברות הסכימו על הרחבת שירותי ההפצה של פנאקסיה למוצרי בטר. לפיכך, החל מה-1 באוקטובר 2019, יוכלו מטופלי בטר להמשיך ולקבל את מוצרי המותג באמצעות פנאקסיה, על ידי משלוח לביתם או בבתי המרקחת המורשים במסגרת האסדרה החדשה.”

עדכון (20:35): “פנאקסיה ובטר יאפשרו המשך רצף טיפולי לכל המטופלים. בנוסף הוחלט ע”י שתי החברות, כי המטופלים שאספו את מוצריהם מאברבנל לא ישלמו דמי משלוח עד גמר המלאי של האסדרה הישנה. בנוסף, כל מטופלי בטר יוכלו לקבל לביתם מוצרי אסדרה חדשה במחיר בית מרקחת ללא עלות משלוח. לגבי שמנים: לפי הוראות היק”ר אנו מחוייבים להפסיק ייצור מוצרים מהאסדרה הישנה. עם זאת, בכדי להבטיח רצף טיפולי יספקו חברות בטר ופנאקסיה את המוצרים מהאסדרה הישנה עד גמר המלאי, ובהמשך מוצרים חליפיים מהאסדרה החדשה ללא עלות משלוח.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר