טוען...

“בטר” מחפשת קונה: רוצה 20 מיליון דולר במזומן עבור הפעילות בישראל

חברת "בטר" דחתה הצעה של 10 מיליון דולר ומבקשת כ-20 מיליון דולר תמורת מכירת הפעילות בישראל בלבד, אך לא כולל הטכנולוגיה והזנים.

חברת הקנאביס הרפואי “בטר” (קאן פרמצבטיקה), אחת משמונה החברות המגדלות הותיקות בענף, דחתה לאחרונה הצעה למכירת החברה בעבור כ-10 מיליון דולר תמורת עד 74% מהמניות, כך נודע לאחרונה למגזין קנאביס ופורסם הבוקר גם בתקשורת.

החברה מחזיקה בפעילות ענפה בחו”ל, אך המכירה המדוברת היא של פעילות החברה בישראל בלבד, זאת ככל הנראה על רקע הקשיים איתם היא מתמודדת בימים אלו במסגרת המעבר לרפורמה החדשה.

גורם בחברה מכחיש כי יש בכוונתם למכור כרגע, אך מודה כי אכן התנהל מו”מ בעניין ומסביר כי שורש כשלון המשא ומתן נעוץ בעובדה שהם מסרבים למכור בסכום זה את הטכנולוגיה והבעלות על זני הקנאביס, אלא רק את המתקנים והתוצרת לבדם.

“הציעו לנו 10 מיליון דולר במזומן ו-10 מיליון דולר במניות, ולאחר מכן גם 15 מיליון דולר מזומן ו-15 מיליון דולר מניות, אבל סירבנו,” אמר. “הם חשבו שהם יקנו את החברה הישראלית ואז יקחו את הטכנולוגיה והזנים לכל העולם אז העסקה נפלה, אנחנו לא באמת רוצים למכור את מה שאנשים רוצים לקנות”.

חברת “בטר” עצרה לאחרונה את אספקת הקנאביס למטופלים באסדרה הישנה עקב מחסור, והורתה על העברתם בעל כורחם אל בתי המרקחת, שם היא מציעה חלק מזני הקנאביס שלה בסכום שיא של 390 ש”ח – העלות הגבוהה ביותר לקנאביס רפואי בישראל, הקרובה למחירי השוק השחור.

החלטה חד צדדית זו, הנובעת בין השאר מפריצה ושוד של 350 ק”ג מהחווה שלה, כפי שנחשף במגזין קנאביס, הובילה לצו של בג”ץ שדורש ממנה הסברים מדוע עשתה צעד זה, בניגוד לכאורה להנחיות השופטים, אם כי בגיבוי הרגולטור, מנהל היק”ר יובל לנדשפט, ומשרד הבריאות.

בעקבות המהלך הוגשה לאחרונה נגד החברה, ונגד חברות נוספות, תביעה ייצוגית בסך 650 מיליון ש”ח, בשם אלפי מטופלים שנותרו ללא אספקה או עם אספקה חלקית בלבד. ההליכים יחלו להתנהל בחודשים הקרובים בבית המשפט.

“בטר” עדיין פעילה בענף, וקיבלה אף היתר למכור קנאביס בבתי מרקחת, למרות שהיא היחידה שעושה זאת ללא תקן IMC-GAP למתקן הגידול שלה השוכן באזור קריית גת, ולפיכך פועלת בניגוד להוראות המקוריות של משרד הבריאות אך באישור חריג זמני.

בעלי החברה היא גליה גולן גילד, מנהלת בארגון “שלום עכשיו”. בנה, יוחאי גילד, הוא המנהל בפועל. לאחרונה נכשל נסיון החברה להנפיק לציבור את מניותיה בבורסה ולאחר מכן עזבו שני חברי ההנהלה הבכירים ביותר, היו”ר דני נוה שר הבריאות לשעבר, ומנכ”ל החברה פנחס צרויה.

בימים אלו עומדת חברה אחרת, “תיקון עולם”, לקראת מכירה והעברת בעלות אל איש העסקים ברק רוזן בהסכם בו נקבע סכום של 42 עד 60 מיליון דולר שיועברו לידי בעלי החברה הנוכחי, צחי כהן, תמורת מכירת הפעילות בישראל בלבד, אך כולל השימוש בזנים ובטכנולוגיה של החברה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר