מגלגל...

בחירות: נתניהו משוויץ בקנאביס, שאר המפלגות ישנות

לצד בשורות משמעותיות כמו רפורמת השמיים הפתוחים, הריסת פרויקט המנהרות של חמאס והכרה אמריקאית בירושלים וברמת הגולן, נתניהו משלב בקמפיין הבחירות שלו גם את נושא הקנאביס ורפורמת חוק הקנסות. ומה עם שאר המפלגות?

בימים האחרונים נשמעת שוב השאלה האם נושא הקנאביס והלגליזציה יהיו דגל מרכזי בבחירות 2019 מועד ב’, כפי שהיו במועד א’ בעקבות פרויקט “מדד הקנאביס” שעורר את השיח בנושא בין המפלגות.

כרגע, לפחות מבחינת רה”מ נתניהו, נראה שהתשובה לשאלה זו היא בהחלט כן. אחרי שבקמפיין הקודם קרא “מי שתומך בצמח שיצביע מחל”, הוא החל בשבוע האחרון לשים את הנושא גם בחזית הקמפיין החדש.

הסטורי של ביבי - אי הפללה
מהסטורי של ביבי

את בשורת הקנאביס מציב נתניהו בקו אחד עם הישגים משמעותיים ואף היסטוריים אחרים כמו רפורמת השמיים הפתוחים, הריסת פרויקט המנהרות של חמאס, ההכרה האמריקאית בירושלים וברמת הגולן ועוד.

כך לדוגמה בחשבון האינסטגרם של נתניהו נחשפה בשבוע שעבר סדרה של “סטוריז” בה הוצגו מה שהם מבחינתו ההישגים הבולטים של הממשלה בשנים האחרונות, ביניהם גם חוק הקנסות החדש (“אי הפללה באחריות”).

יהיו רבים שיגידו שזו בשורה חלושה ולא מספקת, מה שלא מונע ממנו להמשיך לפמפם אותה, גם לפני שעה קלה, הפעם בסרטון חדש בטוויטר בו מוצגים ההישגים הגדולים, שוב – כולל הקנאביס:

הרס מנהרות חמאס, הכרה ברמת הגולן, שמיים פתוחים ו…קנאביס

למעשה נתניהו והליכוד הם היחידים שמציגים בימים אלו את הקנאביס בחזית קמפיין הבחירות שלהם, בעוד המפלגות האחרות טרם התייחסו באופן רשמי לעניין.

חברי מפלגת כח”ל (כחול-לבן), בעיקר הצעירים ביניהם ח”כ יוראי להב וח”כ עידן רול, כן מפרסמים פוסטים בנושא ומשתתפים בועדות הכנסת, אך מלבד אמירה לא חד-משמעית של היו”ר גנץ בקמפיין הקודם, טרם נשמעה הצהרה משמעותית כלשהי.

חיבור “העבודה-גשר”, שתי מפלגות שהצהירו בבחירות האחרונות על תמיכה בלגליזציה ואף הובילו את הקריאה להסדרת השוק בחוק, ששני ראשיה ח”כ עמיר פרץ ואורלי לוי הביעו בעצמם עמדה ברורה בעד, טרם התייחסו לנושא בקמפיין הנוכחי.

מפלגת “מרצ”, עם היו”ר החדש ניצן הורביץ שהביע בעבר תמיכה בלגליזציה ומוביל את המפלגה לצד ח”כ תמר זנדברג, גם כן טרם התייחסה לנושא הקנאביס בקמפיין הבחירות הנוכחי.

מפלגות החרדים ש”ס ויהדות התורה ממשיכות לעמוד על התנגדותן, כמו גם מפלגות האיחוד הלאומי, הבית היהודי וישראל ביתנו של ליברמן. חלק ממפלגות אלו אף הצהירו כי לא ישבו בקואליציה שתקדם לגליזציה.

מפלגת “הימין החדש” של שקד ובנט אולי תדאג הפעם לא לפחד להביע תמיכה פומבית בלגליזציה לאחר שבבחירות הקודמות חסרו 1,500 קולות בלבד כדי להיכנס לכנסת – קולות שאולי היו מגיעים אליהם תמורת תמיכה באג’נדה זו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר