בחירות 2013: “החזית הירוקה” מתאחדת – עלה ירוק והתנועה הירוקה ירוצו יחד לכנסת (עדכון)

רק אתמול שמענו על ה”פצצה” שזרק בנימין נתניהו כשהכריז כי לקראת בחירות 2013 יתאחדו מפלגות ‘הליכוד’ ו’ישראל ביתנו’ וירוצו בפתק אחד ובכוח משותף. הבוקר מדווח כתב מגזין קנאביס כי מידיעות שהגיעו אליו, ישנו איחוד נוסף ומפתיע לא פחות.

הכתבה פורסמה ב-26/10/12. לאחר שבועיים הודיע גיל קופטש על התפטרותו מ”עלה ירוק” ובהמשך הודיעה המפלגה על איחוד עם הרשימה הליברלית.

אמש הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי מפלגת הליכוד תתאחד עם מפלגת ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן לריצה משותפת לבחירות 2013.

הבוקר אנו מדווחים כי עלה ירוק, התנועה הירוקה, מפלגת הירוקים ומפלגת הפיראטים מתאחדים גם הם תחת קורת גג אחת – “החזית הירוקה” – שתשים את נושא הלגליזציה תחת מטריה פוליטית רחבה יותר ובעלת סיכויים אמיתיים להשפעה על חוקי המדינה מתוך משכן הכנסת.

עלה ירוק

השקט מכיוונם של נציגי המפלגה עורר תהיות לקראת בחירות 2013. רבים מתומכי הקנאביס והלגליזציה שואלים את עצמם (ואותנו) האם מפלגת עלה ירוק תרוץ בבחירות הקרובות לכנסת.

גם זה בטח יעניין אותך

שמועות על אינטרסים כלכליים ו-ויכוחים על מקום ברשימה לכנסת הובילו לפירוק מוחלט של קבוצת ההנהגה של מפלגת עלה ירוק – אתר המפלגה אינו פעיל, דף הפייסבוק כנ”ל ונראה כי אין מי שיוביל את המפלגה ששמה בראש מצעה את נושא הלגליזציה של מריחואנה.

אוהד שם טוב
אוהד שם טוב

דיווחים אחרים מהשנה האחרונה מספרים על נסיון של אוהד שם-טוב – מי שהיה יו”ר המפלגה ו”נבעט ממנה” לאחר מריבות קשות עם חבריו להנהגת המפלגה בועז וכטל ושלומי סנדק, ואף הקים את מפלגת “פליטי עלה ירוק עם ניצולי השואה” – להקים מפלגת פיראטים בישראל, בתחילה בשיתוף עם קבוצה שהקימה דף דומה בפייסבוק ולאחר מכן בעצמו. נראה היה ששיתוף הפעולה קורם עור וגידים, אך לאחר מספר ימים נתגלו חילוקי דעות שגרמו לניתוק בין הקבוצות.

קיראו עוד: פליטי “עלה ירוק” מקימים מפלגה חדשה – מפלגת הפיראטים

כעת, לקראת בחירות 2013, אנו מדווחים כי גורמים מקבוצות, תנועות ומפלגות שונות מתכוננים לאיחוד שייתכן וישים סוףסוף את נושא הלגליזציה על שולחנה של כנסת ישראל.

גיל קופטש
גיל קופטש

גיל קופטש, מועמד מפלגת “עלה ירוק” לכנסת, מקיים שיחות עם נציגים ממפלגת הירוקים והתנועה הירוקה במטרה להקים “חזית ירוקה” שתהיה בעלת סיכויים גבוהים יותר לקבל מספר מנד”טים שיספיק לכניסתם של תומכי הלגליזציה לכנסת.

נראה שהפרטים אינם סגורים עדיין, אך מסתמן כי בבחירות אלו יוכלו תומכי הקנאביס והלגליזציה להצביע למפלגה שתייצג את עקרונותיהם באופן שלם יותר תוך התמקדות על מגוון נושאים חברתיים, פוליטיים וכלכליים ביניהם גם עניין הלגליזציה והפסקת ההפללה (דה-קרימינליזציה).

כמו-כן נראה שנושא חוקיות הקנאביס יהווה חלק בלתי נפרד ממהלך הבחירות שכן מפלגת ארץ חדשה כבר הודיעה שתתמוך, במפלגת מר”צ קולות רבים התומכים וכך גם במפלגת הליכוד בה הודיע משה פייגלין כי הוא תומך בלגליזציה ובמפלגת העבודה מתמודד עו”ד דקל-דוד עוזר, מקים תנועת “דור האמת” הקוראת להפסקת הפללת צרכני הקנאביס, על מושב בכנסת.

קיראו עוד: כנסת ירוקה – מי מהח”כים בישראל מעשן קנאביס?

במקביל, דיווחו השבוע חברי מפלגת הפיראטים כי נציגים מהתנועה הירוקה פנו אליהם והבטיחו להם מקום של כבוד ברשימת התנועה לכנסת בתמורה לאיחוד כוחות.

בשיחה עם מגזין קנאביס אישר גיל קופטש את הידיעה. תגובה מבועז וכטל, מקים המפלגה, טרם נתקבלה.

תגובות רשמיות מהתנועה הירוקה וממפלגת הירוקים טרם התקבלו אך גורם בתנועה הירוקה אישר את הדברים ומסר כי אכן מפלגת הירוקים הצטרפה לתנועה הירוקה וכי מפלגת “עלה ירוק” תתמוך במצעה של התנועה הירוקה לקראת הבחירות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר