ניצחון ענק לקנאביס בבחירות ארה”ב: 4 מדינות אישרו לגליזציה

4 משאלי עם בשאלת הלגליזציה נערכו ב-4 מדינות בארה"ב ובכולן אושר המהלך. ללא ספק - יום היסטורי נוסף למאבק להסדרת שוק הקנאביס והפסקת רדיפת הצרכנים.

ארבע מדינות – ניו ג’רזי, אריזונה, מונטנה ודקוטה הדרומית – אישרו לגליזציה מלאה של קנאביס במשאלי עם בבחירות ארה”ב שנערכו הלילה (שעון ישראל). במיסיסיפי אושרה הצעת החוק לקנאביס רפואי. בעקבות הנתונים החדשים מאז שנת 2012 אושרה לגליזציה כבר ב-15 מדינות בארה”ב.

נוסף על כך, תושבי אורגון הצביעו בעד אי הפללה מלאה של כל הסמים, וכן בעד הסדרת טיפול רפואי בעזרת “פטריות קסם” (פסילוסיבין). עיר הבירה וושינגטון DC אישרה אי-הפללה של חומרים פסיכדליים.

טרם נקבע מי זכה בנשיאות ארה”ב, טראמפ או ביידן, אך נכון לשלב ועד הודעה חדשה, זה ביידן מוביל במעט וצפוי לנצח.

ניו ג’רזי: לגליזציה מלאה

ניו ג’רזי אישרה את הצעת החוק ללגליזציה ברוב גדול – 67% בעד מול 33% נגד. החוק החדש יתיר הקמת שוק קנאביס חוקי ומוסדר וכן החזקה של קנאביס לשימוש עצמי למבוגרים (21 ומעלה). מוצרי קנאביס יחויבו במס נמוך מאוד באופן יחסי, שיעמוד על 6.625% בלבד, אם כי לרשויות המקומיות תהיה אפשרות להוסיף עד שני אחוזים נוספים. נתון זה נמוך משמעותית לעומת עד 30% מס ויותר על שוק הקנאביס החוקי במדינות אחרות. המטרה: לשמור על מחירים נמוכים כדי להתחרות בהצלחה בשוק השחור. החוק צפוי לחזק במידה משמעותית את כלכלת המדינה בהתחשב בקרבתה לניו יורק ופנסילבניה, שעדיין לא אישרו חוקי לגליזציה.

אריזונה: לגליזציה מלאה

תושבי אריזונה אישרו ברוב מוחץ , 60% תמיכה מול 40% התנגדות, את הצעת החוק ללגליזציה. על פי החוק החדש תאושר מכירה והחזקה של קנאביס לשימוש למבוגרים (מגיל 21 ומעלה) עד 28 גרם (Ounce), עד חמישה גרם מיצוי THC, ועד 6 צמחי קנאביס בבית. החוק יאפשר להגיש בקשה לביטול רישום פלילי בגין עבירות קנאביס. בכך אריזונה “קופצת” מאי-חוקיות ללגליזציה מלאה, בלי מודל של אי-הפללה באמצע.

מונטנה: לגליזציה מלאה

גם מונטנה אישרה לגליזציה מלאה של קנאביס, עם 58% בעד. התושבים יהיו רשאים להחזיק עד 4 צמחי קנאביס בוגרים ועד 4 שתילים קטנים בבית, וכמובן לרכוש קנאביס באופן חוקי בחנויות שתפתחנה.

דקוטה הדרומית: לגליזציה מלאה וקנאביס רפואי

אפילו בדקוטה הדרומית, מהמדינות השמרניות ביותר בארה”ב, ניצחו תומכי הלגליזציה עם יותר מ-53% מהקולות הצביעו בעד לגליזציה מול 47% נגד. הצעת חוק נוספת, להקמת ענף קנאביס רפואי, אושרה ברוב מוחץ עם 68% בעד נכון לשעה זו.

מיסיסיפי – קנאביס רפואי

מיסיסיפי, גם היא מהשמרניות ביותר בארה”ב, אישרה ברוב עצום את הצעת החוק להקמת ענף קנאביס רפואי חוקי (לא לגליזציה מלאה), עם מעל 70% מהקולות בעד מול 30% נגד. בכך היא הופכת למדינה ה-35 בארה”ב שמאשרת קנאביס רפואי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר