בזכות הקנאביס: אילמת חזרה לדבר אחרי 17 שנה

סדרת שבצים וניתוח מוח מסובך אחד גרמו לשרה אסטרלה בת ה-22 לאבד את יכולת הדיבור. הוריה טוענים כעת שהמריחואנה הרפואית החזירה לבתם את קולה אחרי 17 שנים של שקט. “אנו מקווים שכעת נוכל לקבל גישה נוחה יותר לתרופה,” הם אומרים.

שרה אסטרלה, צעירה בת 22 מניו ג’רזי, ארה”ב, שהיתה אילמת במשך 17 שנים לאחר שאיבדה את קולה בעקבות סדרת שבצים וניתוח מוח מסובך שבא בעקבותיהם, חזרה לדבר לפתע לאחר שטופלה לראשונה בקנאביס רפואי. “המריחואנה החזירה לה את קולה,” מספרים הוריה, שונה וארני, שמקווים כעת לקבל גישה נוחה יותר לתרופת הפלא.

שרה אסטרלה
שרה אסטרלה: חזרה לדבר אחרי 17 שנה בזכות הקנאביס הרפואי

שרה, שהפסיקה לדבר מאז עברה את הניתוח הקשה בגיל 5, החלה לקבל קנאביס ב-27 ביוני 2014 ומיד פחתו משמעותית ההתקפים. לאחר מספר שבועות של טיפול הפתיעה שרה את הוריה הנדהמים כשהחלה לפתע להשמיע את קולה שוב. “אחרי 17 שנים של שתיקה שתי המילים הראשונות שלה היו ‘לא’ ו’החוצה’,” מספרת אמה. “אני חושבת שהיא עובדת על המילה השלישית כבר: ‘הביתה’.”

בעקבות השימוש בקנאביס, וכפי שנמצא כבר בעדויות רבות, נרשמה ירידה משמעותית גם בצריכת התרופות ששרה נהגה ליטול מדי יום. “הפחתנו את השימוש שלה באחת התרופות, ‘דפקוטה’, ב-750 מיליגרם ליום,” סיפרה. “היא מרוכזת ומאושרת יותר משהיתה זה זמן רב. התאבון שלה התגבר משמעותית וכעת היא כבר שוקלת 43 ק”ג.”

כעת מקווים הוריה של שרה לקבל גישה נוחה יותר לשימוש בקפסולות ושמני קנאביס, זאת מאחר ועל אף שהיא מחזיקה באישור רפואי, הם נאלצים להפוך את תפרחת הקנאביס לשמן בעצמם, בתהליך שאורך שעות ארוכות כל פעם.

הוריה של שרה אף פתחו דף תמיכה בפייסבוק בו ניתן לצפות בתמונות והסברים על הפלא.

צפו בדיווח:

ראו גם: מריחואנה רפואית – שמן הפלא של ריק סימפסון
ראו גם: ניו ג’רזי: מועמד לסנאט מעשן ג’וינט בשידור חי
ראו גם: ניו ג’רזי: הואשם בסחר במריחואנה, זוכה ע”י חבר המושבעים

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט