בזכות ההפגנה: אובמה ייפגש עם פעילי לגליזציה

האם גם ביבי יזמין את מארגני “פיקניקנאביס” לפגישה? הפגנת הלגליזציה שנערכה מול הבית הלבן בתחילת החודש ובמסגרתה הוצג ג’וינט ענק, הובילה לבסוף לפגישה עם נשיא ארה”ב ברק אובמה או נציגים מטעמו. הפגישה בשבוע הבא.

בתחילת החודש נערכה הפגנה מול הבית הלבן אותה ארגנה תנועת DCMJ שמוביליה הביאו ללגליזציה בבירת ארה”ב וושינגטון DC לפני שנה וחצי.

בדומה ל”פיקניקנאביס” שנערך השבוע בישראל מול הכנסת, גם מול הבית הלבן עישנו המפגינים קנאביס וחילקו זרעי קנאביס כאקט מחאה שקט נגד חוקי האיסור על הצמח ורדיפת הצרכנים. “אנחנו מוכנים להיעצר,” הצהירו.

בין השאר הביאו המארגנים לאירוע ג’וינט-בלון ענק באורך 15 מטר שהתמלא בעשן קנאביס שהופץ לכל עבר מול מדשאת בית הנשיא.

ג'וינט באורך 20 מטר - לקראת הפגנת לגליזציה בבית הלבן (2.4.16)
ג’וינט-בלון ענק באורך 15 אותו הביאו פעילים להפגנת הלגליזציה מול הבית הלבן

כעת מודיעים חברי הארגון שצוות הלשכה של הנשיא אובמה עצמו – הידוע גם בגישה הליברלית והפתוחה שלו בכלל וכלפי הקנאביס בפרט וגם בעברו כסטלן של ממש – הזמינם לפגישה אישית בבית הלבן, בכדי לדון בנושא הקנאביס והלגליזציה.

“DCMJ מעריכה מאוד את ההזמנה של לשכת אובמה לדיאלוג מושכל בנוגע להסרת הקנאביס מרשימת הסמים המסוכנים ביותר (דרגה 1),” מסר אדם איידינגר, ממייסדי הארגון. “תודות לחוק אמריקנים רבים, בעיקר כהי עור, מושלכים למאסר ללא צורך, ומחקר חשוב בנוגע לאיכויות הבריאותיות של קנאביס לא נערך או מעוכב ללא כל סיבה.”

מובילי DCMJ - ארגון למען לגליזציה
אדם איידינגר (מימין), ממייסדי DCMJ: “אנחנו אופטימים”

“זמן רב ציפינו לכך שדווקא הנשיא הזה יהיה זה שיבטל את חוסר הצדק המיותר,” הוסיף. “כעת, לקראת תום כהונתו כנשיא, אנחנו שוב אופטימים שאובמה יעשה את הצעד הזה. זה המסר שאנו מתכוונים להעביר לו.”

הפגישה תיערך ביום ב’ הקרוב (25.4).

על פי הערכות רבות אובמה עשוי להביא לשינוי חוקי הקנאביס בדרכו החוצה מהבית הלבן בנובמבר 2016.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט