מגלגל...

בוטלה אחת התביעות הייצוגיות נגד חברות הקנאביס הותיקות והיק”ר

בקשה לתביעה ייצוגית בסך 656 מיליון ש"ח שהוגשה לפני כשנתיים נגד היק"ר וחברות הקנאביס הרפואי בגין עצירת אספקה למטופלים בעקבות הרפורמה בענף, בוטלה לבקשת התובע. בקשה שנייה לייצוגית, בגין אי-סימון מוצרים, עדיין מתנהלת

אחת משתי הבקשות לאישור תובענות ייצוגיות נגד היחידה לקנאביס רפואי (יק”ר) של משרד הבריאות ונגד חברות הקנאביס הרפואי הותיקות, בוטלה בהסכמת ביהמ”ש לאור בקשת התובע, בן לביא, למשוך את הבקשה.

כזכור, בשנת 2019, עם כניסת הרפורמה בענף הקנאביס הרפואי לתוקף והמעבר מהאסדרה הישנה במסגרתה נמכר הקנאביס במחיר אחיד וזול של 370 ש”ח בחודש לכל כמות, לאסדרה חדשה במסגרתה הקנאביס נמכר בבתי מרקחת במחיר למוצר, הגיש לביא, המטופל בעצמו, בקשה לתובענה ייצוגית.

הבקשה, שדרשה לפצות את כלל מטופלי הקנאביס הותיקים בסכום כולל של 656 מיליון ש”ח, באה מטעמו של לביא בשם אלפי מטופלים אשר חברות הקנאביס הותיקות בראשן “בטר” אליה היה משוייך לביא בעצמו, חדלו מלספק עבורם קנאביס באסדרה הישנה, ושלחו אותם אל בתי המרקחת לרכוש קנאביס במחיר יקר יותר.

הבוקר קיבלה שופטת ביהמ”ש המחוזי בת”א עידית ברקוביץ’ את הודעת לביא על כך שהוא חוזר בו מטענותיו ומבקש למשוך את הבקשה לתובענה ייצוגית מכיוון שהטענות שהובילו לבקשה לתביעה “באו לאחרונה על פתרונן” לדבריו. השופטת קיבלה את בקשת התובע, שמיוצג ע”י עו”ד אורלי בן עמי, שלא לפסוק צו להוצאות.

“עניינה של בקשת האישור – טענה לעצירת אספקת מוצרי קנאביס רפואי לשיווק ישיר על ידי חברות המגדלות קנאביס לשימוש רפואי או חברות המחזיקות במפעלים לייצור מוצרי קנאביס, בעקבות קיומה של אסדרה חדשה על פיה ישווקו מוצרי הקנאביס הרפואי בבתי המרקחת, זאת, הגם שקיימים מטופלים, לרבות המבקש עצמו, הזכאים לקבלת המוצרים בהתאם לאסדרה הישנה,” פירטה השופטת.

השופטת פירטה כי “בבקשת ההסתלקות מציין המבקש כי נקט בהליך הייצוגי בגין בעיות באספקת הקנאביס הרפואי למטופלים בעלי רישיון, לאחר שחווה אותן על בשרו. הבעיות באספקה התרחשו, כך נטען, במשך חודשים בסמוך להגשת בקשת האישור, אולם המבקש התרשם כי לאחרונה באו על פתרונן, באופן שלא תושג תועלת מהמשך ניהול בקשת האישור. על כן מבוקש לאשר את הסתלקות המבקש מבקשת האישור ללא צו להוצאות; להורות על דחיית תביעתו האישית; וכן מבוקש שלא להורות על פרסום הודעה בדבר הסתלקות המבקש.”

“בהינתן כי המבקש עצמו מציין כי הבעיה הנטענת באספקת מוצרי הקנביס הרפואי – ליבת בקשת האישור – באה על פתרונה, מתייתר הצורך בהמשך ניהול ההליך,” סיכמה. “לאור האמור, הריני נעתרת לבקשת ההסתלקות.”

כאמור מדובר בבקשה אחת לתביעה ייצוגית בגין אי-אספקת קנאביס למטופלי האסדרה הישנה במשך חודשים על ידי חלק מחברות הקנאביס הותיקות. בקשה שנייה לתביעה ייצוגית נוספת, שהוגשה על ידי לביא חודשיים קודם לבקשה זו ובמסגרתה הוא תובע 685 מיליון ש”ח לטובת המטופלים על רקע אי-סימון מוצרי הקנאביס הרפואי כנדרש, נמצאת עדיין בהליכים וצפויה לעלות לדיון ראשון בחודש יולי 2021.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר