מדוע נמחק האיסור על כניסה עם סמים למסיבת פורים בת”א

אלפי האורחים שהגיעו היום (ו’) לחגוג את פורים באירוע הרשמי של עיריית ת”א הופתעו לראות שמשלטי האזהרה על כניסה אסורה נמחקה המילה “סמים”. כן נשארו המילים “אלכוהול”, “נשק” ו”חפצים חדים”. מעיריית ת”א נמסר: “זה בהנחיית המשטרה”.

האם לכבוד פורים התחפשה המשטרה לגוף רציונלי שמפסיק לרדוף אחר צרכני קנאביס? כך לפחות נדמה היה בתחילה ממקרה מוזר שהתרחש הבוקר (ו’) בתל אביב.

האורחים שעמדו בתור הכניסה לאירוע הפורימי השנתי הרשמי של העירייה בכיכר המדינה, לא הופתעו מהשלטים בכניסה המזהירים – כבכל אירוע – מפני כניסה עם נשק, אלכוהול וחפצים חדים.

יחד עם זאת רבים התפלאו לראות מחיקה ברורה של מילה מסוימת מהשלט, שלא היתה שם אתמול בעת שהשלטים נתלו.

שלט כניסה סמים
שלט כניסה לאירוע פורים של עיריית תל אביב – ממנו נמחקה המילה “סמים” (לחצו להגדלה) | (תמונה: מגזין קנאביס)

חדי העין מביניהם הצליחו גם להבחין שהמילה שנמחקה מהשלט היא “סמים“, מה שהעלה תהייה ברורה – מדוע?

“יש המון שלטים, מסביב לכל הכיכר, ואתמול בכולם הופיעה המילה ‘סמים’,” מתארת תושבת ת”א הגרה בסמיכות למקום האירוע עמה שוחחנו.

לדבריה מדובר במחיקה שהתבצעה במהלך הלילה או הבוקר, שכן אתמול המילה הופיעה שם בבירור. “מישהו דאג למחוק את המילה הזו ספציפית ולהשאיר את כל המילים האחרות”.

הניחוש הראשון שלנו היה שאולי כמה צעירים החליטו לעשות צחוק ולמחוק את המילה מהשלט, אך לאחר בדיקה קצרה נמצא שהמילה נמחקה לא רק משלט אחד אלא מכל עשרות השלטים בכיכר באופן זהה.

שלט כניסה סמים
מדוע נמחק האיסור על כניסה לאירוע עם סמים? “בהנחיית המשטרה” (לחצו להגדלה) | (צילום: מגזין קנאביס)

על כן פנינו לעיריית ת”א, מארגנת האירוע, כדי לנסות להבין מי אחראי על עריכת הטקסט, שלכאורה מבטל את האיסור על כניסה לאירוע עם סמים, או לחילופין מתיר זאת.

בתגובה מסרה העירייה כי אכן מחיקת המילה “סמים” מהשלטים נעשתה באופן יזום על ידה ולא על ידי צעירים פוחזים.

אך ההפתעה הגדולה יותר היתה הסיבה בגינה עשו זאת: “הדבר נעשה בהנחיית המשטרה” מסרו.

לאחר פרסום הידיעה נתקבלה תגובת המשטרה: “לפי החוק, החזקה, שימוש וסחר בסמים הנה אסורה ומהווה עבירה פלילית. מהשילוט שהוכן היה עלול להישמע שההחזקה/שימוש בסמים מחוץ למתחם הנו מותר ובכדי להמנע מטעות כגון זו ניתנה הנחייה למחוק את המיותר.”

שלט כניסה סמים
המשטרה התחפשה לארגון רציונלי והתירה כניסה לאירוע עם “סמים”? (לחצו להגדלה) | (צילום: אלעד צברי)
חדשות