מגלגל...

בדרך לחקיקה: מאות שקלים על צריכת זנות – אלפי שקלים על החזקת ג’וינט

הממשלה צפויה לאשר מודל חדש לאי הפללה של צרכני זנות והטלת קנסות בלבד. גובה הקנסות הצפוי על צריכת זנות יהיה מאות שקלים בלבד, לעומת מודל אי הפללת צרכני קנאביס שייגבה קנסות של אלפי שקלים על ג’וינט. “עוד לא סופי,” מבהיר משרד המשפטים.

הממשלה צפויה לאשר בקרוב הצעת חוק חדשה במסגרתה צריכת זנות לא תהיה עוד עבירה פלילית, אלא תהפוך להיות עבירה מנהלית שבגינה יוטלו קנסות כספיים בלבד.

אך בניגוד למודל אי ההפללה שניסח השר גלעד ארדן לצרכני קנאביס וקובע קנסות של אלפי שקלים על החזקת ג’וינט, גובה הקנסות הצפוי במקרה של צריכת זנות יעמוד ככל הנראה על מאות שקלים בלבד.

זנות או קנאביס - מה יותר גרוע?
צריכת זנות או צריכת קנאביס – מה יותר גרוע?

על פי דיווח של חברת החדשות היום (ד’), שרת המשפטים איילת שקד עברה בחודשים האחרונים על הדוח לצמצום הזנות בישראל וקבעה לבסוף לבחור בהליך המנהלי של קנסות.

אך בניגוד לשר ארדן שהחליט לגזור על צרכני קנאביס עונשי קנסות בסך אלפי שקלים, השרה שקד תמליץ כנראה, כך על פי הדיווח, להטיל עונשי קנסות של מאות שקלים בלבד על צרכני זנות.

“מדובר על כמה מאות שקלים בלבד, ותיבחן אפשרות לקנסות מדורגים שיעלו בעבירות תכופות,” דווח.

גם זה בטח יעניין אותך

“החוק הוא בראש ובראשונה אמירה ערכית שתופעת הזנות היא פסולה וכמובן גם הסחר בנשים, גם לדור הצעיר וגם לדור הנוכחי,” אמרה השרה שקד בתגובה. “אנחנו הולכים על מתווה של קנסות מנהלתיים, זה מתווה שהרבה יותר אפקטיבי לפעילות”.

מאחר והטלת קנסות קלים על צריכת זנות לעומת הטלת קנסות כבדים על צריכת קנאביס יוצרת למעשה מצג לפיו צריכת זנות היא חמורה פחות מצריכת קנאביס, פנינו לגורמים במשרד המשפטים בבקשה לבדוק את הנושא.

מהמשרד מסרו בתגובה כי על אף הדיווח של חברת החדשות גובה הקנסות על צריכת זנות טרם נקבע סופית, וכי הם יבחנו האם לתמוך בהפחתת הקנסות הצפויים על צרכני קנאביס כדי למנוע מצג שווא שכזה.

כזכור הצעת החוק לאי הפללת צרכני קנאביס קובעת קנס ע”ס 1,000 ש”ח למי שייתפס עם קנאביס לשימוש עצמי ויהיה מוכן להודות בעבירה ומבלי שביצע עבירה כלשהי נוספת. בפעם השנייה יעלה הקנס לגובה של 2,000 ש”ח.

הצעת חוק זו אושרה כבר בקריאה ראשונה בכנסת ואמורה להגיע לדיונים באחת מועדות הכנסת, לפני שתעלה לאישור סופי בקריאה שנייה ושלישית.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר