בדרך לבורסה? קנדוק תמכור 50% ממניותיה בעבור 8.2 מיליון ש”ח

חברת הקנאביס הרפואי “קנדוק” עשויה להיות הראשונה מבין 8 חברות הקנאביס הרפואי שתהפוך לציבורית ותיסחר בבורסה, זאת לאחר הסכם שנחתם הבוקר עם השלד הבורסאי “אינטרקיור”. בעבור 8.2 מיליון ש”ח תקבל אינטרקיור 50% ממניות השליטה ו-40% מהמניות הרגילות. ההסכם תלוי אישור משרד הבריאות.

אחרי שורת שלדים בורסאיים שהתמזגו עם חברות פרטיות שרק הצהירו על כוונותיהן להיכנס לתחום הקנאביס הרפואי ללא בסיס אמיתי, לראשונה מסתמנת עסקה בעלת ערך אמיתי.

השלד הבורסאי “אינטרקיור” (ת”א: אנקר) הודיע הבוקר (א’) לבורסה הישראלית כי חתם על הסכם עם חברה פרטית המחזיקה ברישיון תקף ומגדלת, מייצרת ומספקת קנאביס רפואי למטופלים בפועל.

על אף שמאינטרקיור לא נמסר כל מידע לגבי שם החברה הנרכשת, מגזין קנאביס חושף כעת לראשונה כי מדובר בחברת “קנדוק” (Canndoc), הפעילה בתחום הקנאביס הרפואי מזה כעשור.

על פי ההסכם, שעוד תלוי ומותנה באישור משרד הבריאות, אינטרקיור תשקיע 8.2 מיליון שקל ברכישת שליטה משותפת בחברת “קנדוק” (50% מהון מניות השליטה וכ-40% מהון המניות הרגילות).

“השלמת העסקה תהפוך את אינטרקיור לחברה הציבורית היחידה בישראל, שבבעלותה רישיון ישראלי פעיל וקבוע לגידול קנאביס רפואי,” נכתב בהודעה לבורסה.

יש לציין שקיימת בעייתיות אמיתית בדיווח זה לבורסה, שכן הרישיון שמחזיקות 8 החברות המגדלות, כולל “קנדוק” כמובן, לא מאפשר להן להכניס משקיע עם מעל 5% ללא אישור פרטני של משרד הבריאות והיחידה לקנאביס רפואי.

כלומר הפיכת חברת קנאביס רפואי כמו קנדוק לציבורית, תאפשר למעשה לכל גורם לרכוש מעל 5% ממניות החברה ללא אישור משרד הבריאות – מה שלא מתאפשר על פי תנאי הרישיון.

אינטרקיור היא חברת השקעות בתחום הביומד ובתחום מדעי החיים המחזיקה גם 17.25% בחברת רג’נרה העוסקת במחקר ופיתוח שיטות טיפול חדשניות לשיקום רקמות בגוף האדם ומחזיקה 9.3% בחברת נובלוס המפתחת טכנולוגיה חדשנית המיועדת לשפר לכאורה את תוצאות הטיפול בחולי סרטן מסוגים שונים תוך שימוש בתרופות ביולוגיות ממוקדות.

מימון הרכישה יהיה באמצעות העמדת אשראי של בעל השליטה באינטרקיור, אלכס רבינוביץ’, בהיקף של עד 9 מיליון שקלים, בריבית המינימלית הקבועה בחוק.

השלמת העסקה, בכפוף כאמור לאישור משרד הבריאות, תתבצע עד 120 יום ממועד חתימת ההסכם.

בעקבות ההודעה לבורסה זינק שווי מניית אינטרקיור ביותר מ-200%.

חדשות