בדרך לבורסה: מגזין ‘היי טיימס’ מציע לציבור מניות ב-11 דולר

מנהליו החדשים של המגזין הראשון בעולם שעוסק בענייני קנאביס הודיעו כי בכוונתם להנפיק את החברה בנאסד”ק. עוד לפני כן הם מציעים לרכוש מניות לפי שווי של 11$ למניה בקמפיין מימון המונים, זאת לדבריהם כדי לאפשר לציבור להחזיק בבעלות לפני כרישי הבורסה. מנגד משקיע ישראלי מזהיר מפני השקעה בהם.

בשנה שעברה רכשה קבוצת המשקיעים ‘אורבה’ (Oreva) את מגזין ‘היי טיימס‘ (High Times) בעבור 70 מיליון דולר.

המגזין, הפעיל מאז 1974, הפך בעקבות כך לחברה בשם ‘היי טיימס אחזקות’ ומאז התמזג עם תאגיד ההשקעות הענק ‘אוריגו’ (Origo) בהסכם בשווי 250 מיליון דולר.

כעבור מספר שבועות הודיעה ‘אוריגו’ כי בכוונתה להנפיק את החברה בבורסה האמריקאית השנייה בגודלה, נאסד”ק (Nasdaq).

היום (ג’) מודיע מנכ”ל החברה, אדם לוין, כי לקראת הכניסה לבורסה פתחה החברה (HITM) בקמפיין מימון המונים אשר יאפשר לציבור הרחב לרכוש מניות של החברה עוד בטרם תונפק למשקיעים הגדולים.

‘היי טיימס’ מציעה כעת את מניותיה (Regulation A + shares) בשווי של 11 דולר למניה, שהם 10% הנחה משווי הפתיחה הצפוי לחברה בנאסד”ק.

תושבי ארה”ב יכולים להירשם לקמפיין ולרכוש את המניות כאן, זאת במינימום התחלתי של 420$ וצפונה (1,000$ ועד 100,000$).

המשקיעים יקבלו לצד המניות גם תשורות כדוגמת פוסטרים, מוצרים, מנוי למגזין המודפס לכל החיים, אירוח מפנק באירוע קנאביס קאפ ועוד.

“זה יום מרגש עבורנו,” מסר המנכ”ל לוין בהודעה לעיתונות. “אנחנו רוצים לתת לתעשיית הקנאביס ולמאמינים בחברה את ההזדמנות לחלוק איתנו את הרגע הזה לפני שהיי טיימס הופכת לתאגיד ציבורי ענק”.

את הכסף שיגייסו מן הציבור מתכננים בחברה להשקיע ביצירת תוכן רחבה יותר, השקת ליינים של מוצרים ומוצגים, וכן הפקת אירועים בראשם פסטיבל הקנאביס המפורסם בבעלותם – קנאביס קאפ.

לאחרונה הודיעה היי טיימס על גיוס מכובד למדי: נשיא מקסיקו לשעבר, ויסנטה פוקס, תומך לגליזציה ידוע, שהצטרף להנהלת החברה.

“ויסנטה פוקס מביא עימו קשרים בינלאומיים ועשורים של ניסיון בעסקים, פוליטיקה ומדיניות ציבורית,” אמר לוין. ,הוא מנהיג עם קבלות שניסיונו הייחודי יביא ערך רב להיי טיימס עם התרחבותה לאזורים נוספים”.

החברה מדווחת על התרחבות הפעילות בתקופה האחרונה, עם הגעה ל-275 מיליון דפים נצפים בחודש באתר – עלייה של 425% לעומת השנה הקודמת – וכן עלייה של 20% ברווחים.

מנגד משקיע ישראלי עימו שוחחנו טוען שכדאי להיזהר ולהימנע מהשקעה בפרוייקט: “הם בירידה, העותקים הקשיחים לא נמכרים והם מתרכזים בעיקר בהפקות אירועים שלא מצליחים כמצופה. הם בחוב של 6 מליון יורו להולנדים, לא שילמו מיסים על הקנאביס קאפ במשך 30 שנה, ועוד צרות”.

חדשות