בגלל תמיכה בשינוי חוקי המריחואנה – אתר המפלגה הפיראטית בגרמניה תצונזר בבתי-ספר במדינה

ארגון האינטרנט המסתורי “אנונימוס”, שהכריז על תחילת מבצע קנאביס, איננו הארגון היחיד שמתעורר, ולפני מספר ימים דיווחו מוספי החדשות בישראל על המפלגה הפיראטית בגרמניה: “מפלגת הפיראטים כובשת את גרמניה”.

אלכוהול-סיגריות-קנאביס

הדיווח מפרט כיצד הגיחה מפלגת הפיראטים בגרמניה מתוך רשת האינטרנט היישר אל המציאות הפוליטית. התופעה הזו של מעבר מהתאגדות דרך פייסבוק למימוש תנועה בשטח, מזכירה מאוד את “דור האמת” הישראלית. התנועה, אותה הקים לפני מספר חודשים בודדים עו”ד דקל-דוד עוזר, כבר הצליחה בתוך זמן קצר ביותר, למשוך אליה אוהדים רבים מכל קצוות הקשת הפוליטית ואף הביאה להתפקדות של מעל 1200 אזרחים למפלגות “העבודה” ו-“הליכוד” שבכוונתם לשנות את חוקי הסמים בישראל ובראשם חוק הפללת צרכני הקנאביס (מריחואנה וחשיש).

“הישגה בבחירות בתחילת השבוע (ראשון) במדינת המחוז שלזוויג-הולשטיין שבצפון גרמניה, בשיעור של 8.2%, מבטיח את המשך נוכחות הפיראטים בנוף הפוליטי של גרמניה. המפלגה המקוונת הוכיחה שוב שהיא מסוגלת למשוך אליה מצביעים שמאסו בפוליטיקה הממוסדת והנתפשת כמנותקת מהציבור, לא רק מקרב ציבור הגולשים.

בבחירות השבוע העבירה אליה מפלגת הפיראטים אלפי קולות מהמפלגות הממוסדות בימין ובשמאל, או של בוחרים שהצביעו בפעם הראשונה. ביום ראשון הקרוב יתייצבו חבריה במבחן הבא שלהם: בחירות במדינת המחוז המאוכלסת ביותר בגרמניה, נורדריין-וסטפליה.”

מפלגת הפיראטים בגרמניה
מפלגת הפיראטים בגרמניה פרצה מגבולות הרשתות החברתיות, נכנסה בקול גדול אל תוך הביצה הפוליטית המציאותית ומהווה היום כוח משמעותי בשדה הפוליטי בגרמניה. בתוך פחות משנה קיבלה המפלגה מעל ל-7% מקולות המצביעים בשלושה מחוזות שונים בגרמניה, דבר שמאפשר למפלגה כבר לדרוש בפועל כסאות ותפקידים ברשויות הערים השונות.

מפלגת הפיראטים, שמתכננת לזכות בקולות רבים גם במחוז הגדול ביותר בגרמניה בו יתקיימו הבחירות היום (13.05.12), נאלצה השבוע להתמודד עם החלטה יוצאת דופן של בתי-ספר שונים ברחבי המחוז.

הפסיקו את האיסור בחוק

הגישה לאתר המפלגה הפיראטית נחסם לתלמידי בתי הספר

כפי שדווח ע”י ריק פאלקווין, מי שייסד את מפלגת הפיראטים הראשונה בשוודיה עוד בשנת 2006, “אתר האינטרנט של מפלגת הפיראטים צונזר ונחסמה הגישה אליו מבתי-ספר שונים ברחבי המחוז. בתי הספר – על אף היותם מוסדות ציבוריים – החליטו על דעת עצמם למנוע אפשרות של תלמידים – אזרחים – מצביעים – לקרוא נתונים על מפלגת הפיראטים. עיקר הצנזורה נובע מהנתונים המופיעים תחת קטגוריית ‘סמים בלתי חוקיים’.”

“כנראה,” ממשיך פאלקווין, “שהבעת כוונה לשנות חוק במדינה, נראה לגורמים מסויימים כמו עבירה על החוק בפועל. מסתבר שבבתי-ספר ציבוריים, שאלת שאלות בנוגע לחוק הקיים, מספיקה כדי שישללו את זכות הביטוי שלך.”

פאלקווין מספר עוד כי ע”פ בתי הספר, תקלה טכנית ברשת המחשבים היא זו שגרמה לחסימת הגישה לאתר המפלגה הפיראטית, ולא תכנית זדונית כזאת או אחרת.

זהו אינו המקרה הראשון בו אתר המפלגה נחסם. במהלך בחירות 2006 בשוודיה, נחסם אתר המפלגה לגישה במחוזות שונים ברחבי המדינה.
עושה רושם שגורמים בארה”ב – אלו האחראים על תעבורת הנתונים ברשת האינטרנט הבינלאומית – בם אלו שיזמו את החסימות והצנזורה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר