בגלל צמח חוקי: עובדי חברת הייטק הגיעו לבית החולים

בתוך קוקטייל שהוגש באירוע של חברת הייטק הונחו בטעות עלים של הצמח ‘הרדוף הנחלים’, מה שהוביל את העובדים כעבור כמה שעות למיון בבית החולים עקב הרעלה.

הרדוף הנחלים בקוקטייל

אחד הצמחים הנפוצים ביותר בישראל – הרדוף הנחלים – נשתל לאורכם של כבישים רבים ברחבי הארץ ונגיש לכל ילד או בוגר ללא כל בעיה – על אף שמדובר באחד הצמחים הכי רעילים.

למעשה הרדוף הנחלים רעיל כל כך עד שסימני הרעלה עשויים להופיע בתוך שעות ספורות ואף ידועים מקרי מוות מקץ יום.

באיטליה למשל מכונה הצמח “קוטל חמורים”, בסעודיה משתמשים בו להרעלת דגים, באפריקה למשיחת ראשי חיצים ובצרפת להרחקת טפילים מעור בהמות.

ישנם גם מיתוסים לפיהם בימי עבר השתמשו בצמח זה כדי להרעיל בארות ובכך להשמיד את מקור המים של משפחות ושבטים שלמים.

בסוף השבוע (28.2) באירוע פתיחת משרדים שנערכה בחברת הייטק במרכז הארץ, החליט כנראה אחד העובדים בחברת הקייטרינג שהגישה את המזון, לקשט בעלי הצמח הרעיל את מנות הקוקטייל.

בכל אחת מקערות הקוקטייל שהונחו על שולחן ההגשה הוטמנו מספר עלי הרדוף הנחלים, בודאי בטעות.

כפי שניתן לראות בתמונה שפורסמה ברשת בעקבות המקרה, ישנו גם עותק מההפניה שנתן רופא שבדק את אחד העובדים בחברה.

“אז אתמול עברנו למשרדים חדשים בשעה טובה, עשינו אירוע פתיחה כמו שצריך עם אוכל טוב, אלכוהול ואנשים טובים,” מעיד אחד העובדים בחברה. “אבל, מסתבר שחלק מהקוקטיילים שהוגשו באירוע קושטו עם עלים של צמח רעיל (הרדוף הנחלים) וכל העובדים הגיעו למיון…”

עוד הוא סיפר כי “אחד העובדים בחברה נמצא בחופשת מחלה ממושכת עקב ניתוח שעבר בגבו ואתמול הוא הגיע לראשונה מזה מספר חודשים לחברה וסיים את הביקור שלו במיון”.

מקרה זה מדגיש את הצביעות שבטענה כי צמח הקנאביס הוא אינו חוקי בגלל מסוכנותו לכאורה, שכן מעולם לא נרשם בהיסטוריה מקרה מוות כתוצאה ישירה מצריכת מנת יתר של קנאביס.

רעילותו של הקנאביס כל כך נמוכה עד שגם כאשר ניסו מתנדבים לצרוך כמויות עצומות של THC כל שקרה הוא הירדמות ושינה עמוקה במיוחד.

הרדוף הנחלים הוא אחד מני כמה צמחים רעילים בישראל שעל אף רעילותם הם חוקיים לגמרי (הרשימה כאן).

ראו עוד:
כמה קנאביס יהרוג אתכם – וכמה דובדבנים?
קל יותר למות משתיית מים מאשר מעישון מריחואנה

חדשות