בגלל ג’וינט: נהג משאית איבד את פרנסתו

למרות שלא עבר כל עבירת תנועה, רישיונו של נהג משאית בן 47 נשלל לאחר שבכליו נמצא ג'וינט. הוא נשלח לבדיקת שתן בסיומה נמצאו שרידי רכיבי קנאביס בגופו.

המשטרה מגבירה את האכיפה נגד נהיגה בהשפעת קנאביס, למרות שמעולם לא הוכח ששימוש בקנאביס בכמויות קטנות פוגע בנהיגה.

הבוקר (ב’) מדווחת המשטרה כי תפסה נהג משאית בן 47 אשר נתפס נוהג בהשפעת קנאביס. רישיונו נשלל מיידית ל-30 יום והוא עלול לאבד את הרישיון אף למשך שנתיים.

למרות שלא עבר כל עבירת תנועה נעצר הנהג לבדיקה שגרתית בסמוך לצומת בית ליד, בסופה הוא נשלח לבדיקת שתן לאחר שבכליו נמצא ג’וינט אחד.

ג'וינט במשאית (צילום: דוברות המשטרה)
הג’וינט שנמצא במשאית (צילום: דוברות המשטרה)

רכיבי קנאביס נותרים בגוף גם ימים ואף שבועות לאחר השימוש, אך בתשובה לפניית מגזין קנאביס נמסר מהמשטרה כי לא ידועה לה כמות ה-THC שנמצאה בגופו של הנהג.

בתום הבדיקה נחקר הנהג ביחידת הבוחנים כשבסיומה שוחרר בתנאים מגבילים וקיבל הזמנה לשיפוט מהיר.

מהמשטרה נמסר כי “נהיגה תחת השפעת סמים/אלכוהול הינה עבירה חמורה הגורמת לנהג להיות בחוסר ריכוז ושליטה ברכב, שוטרי אגף התנועה פועלים כל העת בכבישים הבינעירוניים באכיפה גלויה וסמויה, במטרה לאתר נהגים אלה ולהרחיקם מהכביש, וכך להגביר את ההרתעה ותחושת הביטחון בכבישים.”

עוד נמסר כי “במהלך פעילות אכיפה של שוטרי אגף התנועה, נעצר נהג משאית בסמוך לצומת בית ליד לבדיקה. עם פתיחת תא הנהג הריח השוטר ריח חזק של חומר החשוד כסם הנידף מהמשאית, בחיפוש שבוצע נתפס בתא הנהג חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה, זאת לאחר שהנהג ככל הנראה ניסה להסתיר את הסם.”

“בבדיקה אכן נמצא כי הנ”ל תחת השפעת סמים, רישיון הנהיגה שלו נפסל ל-30 ימים בגין נהיגה תחת השפעת סמים.”

חדשות