בגלל ביורוקרטיה: נעצר ניפוק רישיונות קנאביס רפואי ביק”ר

מאז תחילת 2022 נעצר ניפוק רישיונות קנאביס רפואי על ידי היק"ר עקב בעיה ביורוקרטית מול חברה פרטית שמספקת שירותי ניהול טפסים ושירות לקוחות למשרד הבריאות. על פי הערכות מעל 2,000 רישיונות "תקועים". מדובר ברישיונות שהגישו רופאים ממליצים בלבד. במשרד מעריכים חזרה לשגרה השבוע

מזה קרוב לחודש, מאז תחילת ינואר 2022, משרד הבריאות לא מנפק רישיונות קנאביס רפואי חדשים, כך נודע למגזין קנאביס.

לא מדובר ברישיונות שמנופקים ישירות על ידי רופאים מוסמכים הממשיכים כרגיל, אלא ברישיונות שהיחידה לקנאביס רפואי (יק”ר) מנפקת על בסיס המלצות של רופאים מומחים, כמו באסדרה הישנה.

ממידע שהגיע למגזין קנאביס במייל האדום, יותר מ-2,000 בקשות כאלה של רופאים לרישיונות למטופלים “תקועות” במערכת ולא נופקו.

בתשובה לפניית מגזין קנאביס מאשר הבוקר (ד’) משרד הבריאות את הפרטים ומסביר כי מדובר בתקלה ביורוקרטית בהליכי ההתקשרות עם חברת נטל”י המספקת שירותי ניהול מסמכים עבור המשרד.

הליך חידוש ההתקשרות בין משרד הבריאות לנטל”י התעכב, ככל הנראה עקב דרישת החברה להגדלת התקציב לאור היקף העבודה שעלה בשנים האחרונות, והוא צפוי להתחדש במהלך הימים הקרובים ולחזור לפעילות רגילה, כך לדברי המשרד.

המעבר לחברת נטל”י נחשף לראשונה כאן בשנת 2018, לאחר עיכובים חריגים בזמני הטיפול בבקשות לרישיון. בתום מכרז נבחרה נטל”י שטיפלה בתחום במשך 3 שנים (2019-2021).

הסיבה המקורית להתקשרות עם חברת נטל”י באה לאחר שזמני ההמתנה לטיפול בבקשות קנאביס רפואי היו אמורים להתקצר בשנת 2017 מ-50-120 ימי עסקים ל-15 ימי עסקים בלבד, אך עקב עומסים עמדו על כ-60 ימי עסקים בממוצע.

העומס החריג על היחידה, שגרם לפגיעה חמורה בחולים ומטופלים כפי שציין אז גם מבקר המדינה בדו”ח נציבות תלונות הציבור, הוביל את משרד הבריאות לקבל החלטה חריגה: הפרטה.

מאחר וישנם קשיים ביורוקרטיים בהוספת תקנים לפקידות נוספות, לצד חוסר יעילות כללי שפושה כמעט בכל גוף ממשלתי, החליטו במשרד להפקיד את הטיפול בידי חברת נטל”י המספקת שירותי שירות לקוחות.

ממשרד הבריאות נמסר הבוקר: “תהליך חידוש ההתקשרות מול נטל״י הסתיים בימים אלו, לאחר אישור החשב הכללי באוצר כנדרש. לאור זאת, הפעילות שהופסקה עתידה להתחדש במהלך השבוע הנוכחי. אנו מצרים על עגמת הנפש שנגרמה למטופלים ופועלים למענה לבקשות שהצטברו באופן מיידי, עם חידוש האישור.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר