באו לדוג? הוארך מעצרם של מפעילי “הרחפן הירוק”

"הם אומרים שרק באו לדוג," הסביר הבוקר סנגורם של החשודים בהפעלת "הרחפן הירוק" במהלך דיון במעצרם. "הם לא אלטרואיסטים, פעלו לקידום מכירות סם," השיבה המשטרה. השופט האריך מעצרם עד יום ב'.

שני מפעילי “הרחפן הירוק”, החשודים בכך שפיזרו שלשום ואתמול מאות שקיות קנאביס מרחפן מעל שמי תל אביב, נתפסו אתמול ונעצרו, והבוקר (ו’) נערך דיון בהמשך מעצרם בביהמ”ש בתל אביב.

החשודים, רפי רעני (עובד עיריית ת”א) וליאל עמרמי (מטופל ברשיון), הובאו לאולם הדיונים כשהם אזוקים ברגליהם. נציג המשטרה, רס”ב יוני הירשהורן, הסביר כי הם נאזקו כך “בשל סוג העבירה”.

רס”ב הירשהורן טען בפתח הדיון כי “מדובר בשני חשודים שבמסגרת קידום מכירות של סמים באמצעות הטלגראס ובאמצעות רחפן פיזרו סמים בתל אביב”. במונח “טלגראס” התכוון כנראה לקבוצת מסחר בטלגרם, ולא בהכרח לקבוצה המזוהה עם השם.

הירשהורן תיאר כיצד נתפסו השניים. “האירוע עצמו נצפה ע”י שוטר שגם עקב אחרי הרחפן, עד אשר הרחפן נחת בידיו של אחד החשודים, אז שניהם נכנסו לרכב וניסו למלט עצמם אך השוטר הגיע במקביל, ושיבש להם את זה,” הסביר.

“הם עסקו בדייג”

אחת הטענות שבהן המשטרה מנסה להתמקד, בין השאר, כך עולה מהדיון, היא ששקיות הקנאביס נחתו מן השמיים בין השאר לכאורה גם בגן ילדים, שם “שוטר הבחין שנשלחו שקיות סם עם לוגו של הרחפן הירוק,” כך בדברים בדיון.

עוד לדברי המשטרה לא היה להם מידע מודיעיני מוקדם, אלא זיהוי בעת האירוע. בתגובה שאל ב”כ החשודים, עו”ד יצחק איצקוביץ, את רס”ב הירשהורן, האם בהכרח הרחפן שנראה בשמיים הוא אותו רחפן שנמצא ברכב.

גם זה בטח יעניין אותך
הרחפן הירוק - שקיות קנאביס מהשמיים
הרחפן הירוק – חלק משקיות הקנאביס שפוזרו שלשום ואתמול מעל שמי תל אביב

“כן,” השיב נציג המשטרה, “הוא (השוטר בשטח) ראה את הרחפן משליך, ראה את הרחפן מגיע לאחד החשודים ונתפס על ידו, וראה את האחר אומר לו ‘כנס מהר לרכב’ וכשהוא נכנס הוא נעצר”.

בתגובה טען העו”ד כי “הם אומרים שהם עסקו בדייג והעלו את הרחפן כדי לראות אם הוא פועל, היו בדרכם לים” וכן כי “אתה טוען שהם חשודים בסחר בסמים, תראה לי מישהו שקיבל סם”.

“אין לי את זה עדיין,” השיב רס”ב הירשהורן. “לכן ציינתי שזה קידום מכירות סחר בסמים”. לאחר מכן חשף נציג המשטרה כי בסיכומו של דבר תפסה המשטרה אתמול בשטח 119 שקיות שהכילו כל אחת 1 גרם של קנאביס.

בניסיון לשחרר את מרשיו למעצר בית, לפחות בינתיים, טען עו”ד איצקוביץ בפני נציג המשטרה כי “כלומר אתה מדבר על 120 גרם ברוטו, אבל לא מגיעים לביהמ”ש עם כמות כזו, מה הם כבר יכולים לשבש?”

“הם לא אלטרואיסטים”

“הם לא נעצרו כי מצאו אצלם 100 גרם,” השיב רס”ב הירשהורן, “אלא כי הם מנהלים קבוצת טלגראס ומכירות, יש צילומים ויש חשד סביר, אף אחד מהם לא אלטרואיסט שתורם את הסמים לציבור בתל אביב”.

יש לציין כי מאז שלשום, עת נפוצו השמועות על פעילות “הרחפן הירוק”, קמו ערוצים רבים עם שמות זהים, בניסיון למשוך את הסקרנים להפוך ללקוחות שלהם. עם זאת, בקבוצה המקורית אכן לא נראים פרסומים למכירה.

הרחפן הירוק
הרחפן הירוק, לאחר שנתפס ע”י שוטרים אתמול

“לעמרני יש אישור להחזיק קנאביס רפואי, ולרעני אין עבר בסמים,” סיכם עו”ד איצקוביץ. “שיראו לי תיק עם 119 גרם, גם כשתופסים אנשים שזה באמתחתם, שלא משחררים אותם (למעצר בית, מ”ק).”

עוד הוסיף העו”ד כי “טוענים שיש רחפן, שעלה לאוויר ופיזר סמים. זה כמו שיבוא מישהו רוכב על אופנוע והסמים שנמצאו באמתחתו יעופו, והתושבים יתפסו את זה. אין פה אלמנט של מכירת סם.”

“אתם אומרים שפיזרו שקיות,” המשיך. “יש הוכחה? מישהו יודע מהיכן השקיות? אתם אומרים שבכל שקית יש גרם. זה אולי 50 או 60 גרם נטו. איפה יש את אלמנט השיבוש? הטלפון אצלכם, הרחפן אצלכם.”

השופט, יובל גזית, לא התרשם מטיעון ההשוואה לאופנוע שמכליו עפות שקיות קנאביס בטעות, וטען בסיכום הדיון כי “הדוגמה שנתן הסנגור אינה זהה למקרה שכן במקרה הזה בוצע לכאורה פיזור מתוכנן של הסם.”

לבסוף קבע השופט כי מאירוע כזה “נשקפת מסוכנות שכן לא ניתן לדעת לאלו ידיים יגיע הסם, הרי לא בהכרח כל שקיות הסם נתפסו”. הוא דחה את הבקשה למעצר בית וקבע המשך מעצר עד 7.9 לפחות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר