מגלגל...

באנגתון 2015: מרתון הקנאביס השנתי בקולורדו

בעוד כשבוע מתוכנן להיערך פסטיבל ה’באנגתון’ השנתי בקולורדו – מרתון של צריכת קנאביס – בעיירה בשם ‘סטונר’. אך למרות הלגליזציה במדינה, הבהלה הציבורית והרעש בעיתונות מחזירים את תושבי המדינה להיזכר בבהלת וודסטוק של 1969 לאחר שתושבי העיירה הצליחו לבטל את האירוע מחשש ל”סטלני אקסטרים”.

בשלושים ואחת השנים האחרונות הגיעו ל”פסטיבל” ה’באנג-א-תון‘ השנתי בקולורדו לא יותר מכמה עשרות בודדות של משתתפים אדוקים שהגיעו בכל שנה להתחרות זה בזה בצריכת קנאביס, בעיקר באמצעות עישון בבאנגים. אבל השנה, בעקבות חוקי הלגליזציה החדשים שנכנסו לתוקפם בתחילת שנת 2014, החליטו מארגני הפסטיבל לקחת את העניינים צעד אחד קדימה.

“תחרות העישון ה-32 של מדינת קולורדו”, שלא כמו ה-31 שהיו לפניה, צפויה לקלוט מעל אלף מבקרים שיגיעו לבחון את ריאותיהם לאורך סוף השבוע הקרוב (שישי-שני, אמריקה סטייל) שבין ה-31 ליולי וה-2 לאוגוסט.

באנגתון: מרתון תחרויות עישון

בריאיון שהעניק מארגן האירוע הנוכחי, כריס ג’טר, הוא התחייב כי האירוע הצפוי יהיה “יחיד מסוגו” ויהווה עליית המדרגה שנדרשה בתחום מאז הלגליזציה במדינה. מעבר לכך הבטיח כריס לחוגגים הפוטנציאליים כי השיא הנוכחי בתחרות צריכת 7 גרם קנאביס (“קוורטר”, רבע, בעגה המקומית), אשר עומד היום על 5 דקות ו-18 שניות, יישבר במהלך הפסטיבל.

7 גרם קנאביס
7 גרם קנאביס ב-5 דקות וקצת – אל תנסו את זה בבית

על פי המסורת מהימים של לפני הלגליזציה, נערך הפסטיבל מתחת לראדר ורחוק מעיניים חשדניות. המיקום בו הוא ייערך נחשף שעות ספורות לפני פתיחת החגיגות, בדומה לנעשה בחלק ממסיבות הטבע בישראל. מאז הלגליזציה נערך הפסטיבל בגרסה הקטנה והמקורית בפארק ומפוקח על ידי הרשויות, שלא כל כך מתרגשות מכמה עשרות צרכני קנאביס לא מזיקים ודווקא שמחות לקבל עוד קצת כספי מיסים מארגון האירוע.

אבל השנה האמירו מחירי הרישיונות וכריס החליט לשנות מקום ואולי גם מזל על ידי פנייה למגזר הפרטי. לאחר מספר פניות לאנשים פרטיים בעלי שטח וראש פתוח, עלה בידיו של כריס רעיון שכאילו נלקח מההכנות לפסטיבל וודסטוק שנערך בשנת 1969.

“אתר נופש חדש לסטלנים”

כשש שעות נסיעה לתוך האזורים הכפריים של המדינה, בעיירה הנקראת Stoner (“סטלן”, בתרגום חופשי) אשר מונה שני תושבים בלבד, הוצע לכריס להשתלט זמנית על שטח בן 220 קמ”ר ולהשתמש בו כקרקע לשלב הבא בתחרויות העישון במדינה. בעל השטח, חוואי חובב קנאביס בשם פרנק מק’דונלד, סיפר בראיון כי הוא מתכוון להתחתן עם בחירת לבו במהלך הפסטיבל וכי הפסטיבל הנוכחי הוא השלב הראשון בדרך לפתיחתו של אתר נופש חדש לסטלנים.

התקשורת במדינה, אשר מוצפת בחדשות קנאביס באופן יומיומי כבר למעלה משנתיים, הגיעה בסופו של דבר אל כריס ואל האירוע שהחל לרקום עור וגידים. ברגע שהכתבים החלו לרחרח מסביב התגלה כי בקשת “היתר הרעש” שהוגשה למחוז מונטזומה בו ממוקמת העירייה הציורית, מולאה באופן מעורפל ולא כוללת פרטים על האירוע או על תחרויות צריכת הקנאביס המתוכננות להיערך במסגרתו, זאת כמובן מתוך חשש של המבקשים שהאישור לא יתקבל.

לאחר שהתגלתה “התרמית” והמחוז התוודע לטבעו האמיתי של הפסטיבל, מספר תושבים מהאזור החליטו שלא לאפשר לפסטיבל להתקיים, בצורה חוקית כמובן, כפי שניסו לעשות לפסטיבל המקורי בוודסטוק לפני 4 עשורים.

ה’באנגתון’ הקודם 2014:

“חוששים מ’סטלני-אקסטרים'”

דורין גארליד, ממובילי ההתנגדות, סיפר לכתב האינדיפנדנט כי “התושבים באזור חוששים מהגעתם של סטלני-אקסטרים אשר עלולים להתנהג בצורה בעייתית ולהפריע לשגרה” וכי רבים מן התושבים אף “חשים כי הפסטיבל אינו מתאים לרוח הכללית של האזור”. חששם של התושבים הפך מהר מאד לניירת, כאשר הוגשה תביעה מטעם המחוז לבית המשפט הפדרלי במדינה כדי לאסור על קיום האירוע.

סיכויי ההצלחה של תביעה מסוג זה הינם נמוכים ביותר, מאחר והיא גורמת לביטול חתונה דתית על שטח פרטי, מה שעומד בניגוד חמור לחוקים הפדרליים הקודמים בחשיבותם לחוקי המדינה. לכן, התושבים היצירתיים הגישו תביעות נוספות למחלקת התחבורה המדינית ולמשרד השריף המקומי בדרישה לאסור על “ענן העשן שייווצר במהלך הפסטיבל”, אשר עלול על פי התושבים לסכן את הראות בשטח ואת בריאות התושבים. לאחר כל הבלאגן, אישר השופט הפדרלי טוד פליווי את הנפקת צו המניעה וקיום האירוע בעיירה בוטל.

למרות הכל, עדכן כריס את דף הפייסבוק של האירוע, והודיע כי האירוע יתקיים באתר חדש, הנמצא כשעתיים וחצי נסיעה מדנוור. המיקום החדש, על פי המסורת הישנה, ימסר לחוגגים מספר ימים לפני קיום האירוע בכדי למנוע בעיות נוספות. את הכרטיסים ניתן לרכוש כעת דרך הדף, תמורת “תרומה” של בין 80 ל-240 דולרים המיועדים לצורך הקמת הפסטיבל.

מקור

ראו עוד:
“משחקי הקנאביס”: סטלנים עושים ספורט – וטובים בזה
תחרות פרח השכונות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר