טוען...

באישור משרד הבריאות: ניפק 40 ג’ קנאביס על שם גרושתו ללא ידיעתה

נקמת הגרוש: תושב מרכז הארץ הצליח להוסיף את שמו כ'משנע' ברישיון הקנאביס הרפואי של אשתו לשעבר, ללא אישורה או ידיעתה, קנה כך 40 גרם בבית המרקחת בשמה, והותיר אותה ללא הטיפול. הרישיון נופק על ידי מנהל היק"ר יובל לנדשפט, כנראה על סמך מסמכים מזוייפים ובאמצעות פירצה באתר משרד הבריאות, למרות שהיא התריעה על כך

ד’ (השם שמור במערכת), בת 32 ממרכז הארץ, ניגשה בשבוע שעבר לבית המרקחת הקבוע שלה, כדי לרכוש קנאביס רפואי באמצעות הרישיון שלה, כמדי חודש. להפתעתה, בעת הצגת הרישיון בפני הרוקח, השיב לה הרוקח כי לא ניתן לכבד את רישיונה וכי זמן קצר קודם לכן מישהו אחר כבר נכנס לבית המרקחת ורכש בשמה את מלוא הכמות, 40 גרם. בדיעבד, הסתבר לד’ שא’ (השם שמור במערכת), בעלה לשעבר ממנו התגרשה לאחרונה, הוא שקנה את האספקה שלה בשמה.

“ביקשתי מהרוקח לבדוק מי רכש בשמי את הקנאביס, כי לא הבנתי איך זה יכול להיות,” סיפרה בשיחה עם מגזין קנאביס. “לאחר שבדק, הוא אמר לי שמדובר בא’. הוא אמר שא’ הציג רישיון על שמי ושעל גבי הרישיון הופיע השם שלו כ’משנע’. הייתי בהלם כשראיתי שאכן השם שלו מופיע כמשנע ברישיון ולא הבנתי איך זה ייתכן. הרי הרישיון שהיה בידיי היה מבחינתי עדיין בתוקף ומעולם לא ביקשתי לחדש אותו או לשנות בו פרטים. בטח שמעולם לא הוספתי את א’ כמשנע”.

“התחלתי לבדוק מה קורה פה”, הוסיפה. “התברר לי שא’ השתמש בעצם ברישיון חדש על שמי, שהוא ניפק איכשהו בשמי ללא ידיעתי. מה ששמתי לב זה שבניגוד לכל הרישיונות הקודמים שלי, שהיו חתומים תמיד על ידי הרופא המטפל הקבוע שלי כרופא ממליץ ועל ידי רופא מומחה מוסמך כרופא מאשר, על הרישיון החדש שא’ ניפק על שמי היה חתום יובל לנדשפט כרופא מאשר, והוא בכלל לא הרופא שלי. רק בדיעבד הסתבר לי שהוא מנהל היק”ר.”

א' ממתין בתור לרכישת הקנאביס הרפואי, כפי שנתפס במצלמות האבטחה של בית המרקחת
א’ ממתין בתור לרכישת הקנאביס הרפואי, כפי שנתפס במצלמות האבטחה של בית המרקחת

ההפתעה גברה עוד יותר כאשר ד’ נזכרה שכבר לפני כשנתיים היא ביקשה מהיק”ר במפורש להוסיף הערה במערכת המחשב בצמוד לשמה, בה ייכתב כי א’, שהיה אז עדיין בעלה, לא מייצג אותה וכי אין לקבל ממנו בקשות או הנחיות כלשהן לגביה. “על אף האזהרה הזו שנתתי ליק״ר, אחרי שבאותם ימים הוא הזהיר אותי שהוא יעשה משהו כזה, מסתבר שהיק”ר אישרה את ההמלצה לניפוק רישיון חדש שהוא שלח לה כאילו מהרופא המטפל שלי. עכשיו אני מבינה שהוא כנראה זייף מסמכי רופא ושלח אותם ליק”ר, והוסיף שם את השם שלו כמשנע. רק שלא ברור לי איך היק”ר מאשרת המלצות רופא מזוייפות.”

לאחר שיצאה מבית המרקחת ללא התרופה, ניגשה ד׳ לתחנת המשטרה והגישה תלונה באופן רשמי, אך לדבריה עד כה משטרת ישראל לא עשתה דבר בנידון. “ישבתי מול החוקר וגוללתי בפניו את הסיפור. הוא בכלל לא הבין במה מדובר ואמר שהם מתעסקים בתפיסות גדולות של קנאביס ולא בכמה גרמים. הוא לא הבין שזו התרופה שלי ושהגרוש שלי גנב את זה ממני. לא מבינה למה הם לא עצרו אותו עדיין ולקחו אותו לחקירה. הוא גנב וזייף מסמכים וקנה בעזרתם קנאביס ועכשיו הוא גם מסתובב עם זה ללא אישור שזה בכלל לא חוקי”.

ד’ לא הבינה כיצד ייתכן שאדם זר ינפק בשמה רישיון, יוסיף את שמו עליו וירכוש כך את הקנאביס שהיה מיועד לה, וכל זה באישור משרד הבריאות, ופנתה למגזין קנאביס. בבדיקה עם הרופא הממליץ הקבוע שלה (שמו שמור במערכת) הוא טען כי מעולם לא פגש את א’, וכי הפעם האחרונה בה חידש רישיון על שמה של ד’, אותה הוא אישר שאכן מכיר, היתה לפני כחצי שנה. גם הרופא המאשר, שהיה חתום על הרישיונות של ד’ עד כה, מסר כי לא חידש רישיון עבורה לאחרונה ואינו מכיר את א’ ולא פגש או שמע עליו מעולם.

לאחר מכן, בבדיקה מול היק”ר, אישרו שם כי אכן במערכת מופיע הרישיון החדש שבאמצעותו רכש א’ את הקנאביס ללא ידיעתה של ד’, וכי מי שחתום עליו הוא אכן מנהל היק”ר לנדשפט, מה שהוביל למסקנה שא’ כנראה ניצל – ייתכן שבעצמו או באמצעות גורם מתווך כלשהו – את הפירצה שנחשפה לאחרונה באתר משרד הבריאות, וכך הגיש בקשה לניפוק רישיון חדש על שמה של אשתו לשעבר, הוסיף את שמו כמשנע ברישיון, קיבל אישור וביצע את הרכישה.

“זה מחדל כפול ומכופל,” אומרת ד’. “מילא שמשרד הבריאות איפשר כנראה חשיפה ושימוש בפרטים אישיים שלי ללא רשותי ולמרות שאפילו הזהרתי על כך מראש, הוא גם ניפק רישיון קנאביס על בסיס מסמכים מזוייפים ואיפשר כך לאדם שאין לו רישיון, לקנות אספקה של טיפול רפואי שיועדה עבור אדם אחר. ואחרי כל זה, להגיע לבית המרקחת ולגלות שהגרוש שלי, שכנראה רק רוצה לנקום בי, פשוט לקח לי את התרופה במרמה? זה היה ממש הלם. אני עד עכשיו בשוק איך דבר כזה בכלל יכול לקרות. זה ממש אות קין ליק”ר שאיפשרה דבר כזה”.

כפי שכבר נחשף, מסתמן שהמקרה של ד’ הוא לא היחיד. ככל הנראה, רבים ניצלו את הפירצה באתר משרד הבריאות כדי להגיש ליק”ר מסמכים מזוייפים בשמם של רופאים, ולהצליח לקבל כך רישיונות לשימוש קנאביס באישור משרד הבריאות, בין אם לעצמם או לצורך מכירתם באלפי שקלים לאזרחים שאחרת אולי לא היו מצליחים לקבל את ההיתר.כידוע, משטרת ישראל מפעילה לאחרונה יד קשה כלפי ארגונים ורופאים שעל פי החשד ניפקו רישיונות שימוש בקנאביס למטופלים לכאורה ללא הצדקה רפואית אמיתית, כשמסתבר כעת שלמשרד הבריאות כנראה יש חלק לא קטן במה שהוביל להתרחבות התופעה.

  • תגובת משרד הבריאות: “משרד הבריאות בוחן כל מקרה חריג שמונח לפתחו”.
  • תגובת משטרת ישראל: “עם קבלת התלונה נפתחה חקירה במטרה להגיע לחקר האמת”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר