ארי שביט, מה אתה מסניף שם ב"הארץ"?

"קראתי את הטור האחרון של ארי שביט ותהיתי מה בדיוק הוא מסניף לפני ארוחת הבוקר שגורם לו לדבר בבטחון רב כל כך על השפעות עישון הקנאביס" – שירן גונן נעלבה מההשוואות של כתב "הארץ" בטורו האחרון ויוצאת להגנת המעשנים.

מאת: שירן גונן

קראתי את הטור האחרון של ארי שביט ותהיתי מה בדיוק הוא מסניף לפני ארוחת הבוקר שגורם לו לדבר בבטחון רב כל כך על השפעות עישון הקנאביס. ידוע ששלג גורם לבטחון עצמי מופרז, או שאולי שביט חוטא בלגימת אלכוהול כרונית אשר גורמת לו לדבר שטויות?

ארי שביט
ארי שביט – מסניף?

כנראה כדי למשוך כותרות, אם מתוך החלטה אישית שלו או בעקבות הוראה מעורכי העיתון, החליט שביט, פרשן מדיני בעיתון "הארץ", לשלב בטורו האחרון, שעסק במחאה נגד מחנה הימין, את נושא הקנאביס.

במאמר עצמו (עלול להיות חסום בתשלום, ניתן לקריאה כאן), שכותרתו "מה הם מעשנים שם בירושלים?" נראה שביט כאילו הוא מנסה "לעקוץ" את חבר הכנסת פייגלין ושאר "המעשנים שם בירושלים" ומרמז כאילו תמיכתו של הח"כ הימני בהפסקת רדיפת צרכני הקנאביס מצביעה על כך שהוא בוודאי גם מעשן מריחואנה. עשן המריחואנה, לראייתו של שביט, גורם לפייגלין ולאנשי הימין להתנהג באופן שנדמה "כאילו אין להם עיניים ואזניים".

"מה הם מעשנים שם בירושלים? באיזה עולם הם חיים?" כותב שביט. "אם חבורת המעשנים הירושלמית תמשיך בדרכה, הקריסה בוא תבוא. אותם מעשנים ירושלמים, המסכנים את הברית עם ארצות הברית, מסכנים בעת ובעונה אחת את אחינו ואחיותינו וקהילותינו בתפוצות."

בפסקה האחרונה עובר שביט להטחת עלבונות של ממש: "הגיע הזמן להפסיק את מסיבת העישון הפרועה זאת," הוא כותב. "הסמים הקלים נהפכו זה כבר לסמים קשים. ההזיה הקלה היתה לטריפ רע. ירושלים הנשלטת בידי גוש אמונים היא ירושלים המתנהלת בעולם מקביל, שאין לו קיום. ירושלים של הקנאים אפופה בעשן מתקתק, המנתק אותה מהמציאות, מרחיק אותה מהעם היהודי ועלול להבעיר בה תבערה נוראה. הגיע הזמן לנער אותה, להעיר אותה, לגמול אותה — ולהחזיר את ישראל לשפיות."

מה הם מעשנים שם בירושלים?
"מה הם מעשנים שם בירושלים?"

האם שביט מעולם לא עישן קנאביס? או שסתם נוח לו לזרוק עלבונות שכאלו? ואם מעולם לא עישן, מעניין מה צריך להסניף אדם כדי להרגיש בטחון עצמי רב כל כך בנושא שמעולם לא נחשף אליו. אני רק מקווה שילדיו, אם וכאשר יבחרו להנות מקנאביס, לא ייאלצו לסבול עלבונות דומים.

אינני תומכת ימין כלל ומעולם לא הייתי, זאת האמת, על אף שהיא לא מאוד פופולרית היום. אין לי שום עניין בתוכן הדברים של שביט וייתכן ואם הייתי קוראת גם הייתי מצדיקה חלק מדבריו, אבל האופן בו הוא מצליח להרוס עבודה של חודשים ושנים שעושים פעילים למען הסברה ותיקון הסטיגמה הנוגעת לשימוש בקנאביס, הוא מרגיז, בלי קשר לתוכן המאמר עצמו.

לא ארי, תמיכה בלגליזציה ובמטופלי הקנאביס הרפואי היא איננה "ניתוק מן המציאות" וגם לא "הזיה קלה". מדובר בשינוי נדרש שכל עיכוב שלו פוגע בך ובאזרחי ישראל לא פחות מנושאים אחרים. ותפסיק עם הגבוה!

עוד משירן גונן:
תגידי שלי, את מסטולה?
יעל גרמן מציגה: טרגדיה של טעויות
אבי יופה מפספס את המטרה

לכל הטורים שלה לחצו כאן.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט