ארה”ב: 500 שתילי קנאביס נמצאו אצל קצין במשרד השריף המחוזי

קצין במשרד השריף של מחוז מנדוסינו, קפטן רנדי ג’ונסון, נחקר ע”י משרד השריף הראשי לאחר שסוכנים פדרליים גילו 500 שתילי קנאביס שגדלו בשטח בבעלותו.

קפטן רנדי ג’ונסון, קצין בכיר במשרד השריף של מחוז מנדוסינו בצפון קליפורניה, ארה”ב, נחקר יחד עם אביו ג’וני ג’ונסון לאחר שבפשיטה של ה-DEA (הרשות למלחמה בסמים), ה-FBI (המשטרה הפדרלית) וה-IRS (רשות המיסים), נמצאו מעל ל-500 שתילי קנאביס בשטח השייך למשפחה ורשום על-שמו של הקצין.

משרד השריף של מחוז מנדוסינו, קליפורניה
משרד השריף של מחוז מנדוסינו, קליפורניה

במקביל נפתחה חקירה עצמאית של השריף המחוזי טום אלמן שאמר לכתבי העיתונות שהוא “חטף שוק” מהתנהלותם של הסוכנים הפדרליים לאחר שאלו סירבו לשתף עימו פעולה, לא היו מוכנים להציג את הסיבות לפשיטה, לא הציגו צו מעצר פדרלי ואף לא ביצעו שום מעצר בפועל על אף 500 שתילי הקנאביס שהוחרמו.

“אני רוצה לדעת את העובדות,” אמר אלמן. “הממשלה הפדרלית לא אמרה לי כלום ומתוקף תפקידי עליי להכיר את הנתונים ואת נכונותם. הם היו צריכים לתאם איתי את הפשיטה ולעדכן אותי במתרחש.”

על אף שממשרד השריף הפדרלי לא נמסרה הודעה מסודרת בעניין זה, דיווחים מספרים כי בשטח המדובר, שהיה רשום על שם הקצין במשרד השריף, גידל ג’וני ג’ונסון, אביו בן ה-80 של הקצין, את שתילי הקנאביס.

טוויסט נוסף בעלילה הוא שהקצין, קפטן ג’ונסון, עמד בראשה של וועדה בנושא קנאביס רפואי שלחצה לקדם שינוי בחוק המחוזי לפיו יורשה כל אדם המטופל בקנאביס רפואי ברשיון, לגדל עד 99 שתילי קנאביס על פי חוק.

נכון לעכשיו פרטי החקירה עדיין חסויים אך עורך הדין של הקפטן, ביל פאנזר, סיפר כי סביר שהפשיטה באה בעקבות ההתנגשות בין החוק הפדרלי הקובע כי קנאביס הינו סם מסוכן מדרגה ראשונה בניגוד לחוקי המחוז ומדינת קליפורניה.

ראו עוד: סיווגה של המריחואנה כסם מסוכן לא ישתנה – כך קבע בית המשפט האמריקני בדיון שנערך השבוע

צפו בפשיטה על בית גידול במחוז מנדוסינו בקליפורניה:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר